Zajímavá místa v Itálii
Zajímavá místa v Itálii

Benátky

Benátky leží na 118 ostrovech, spojuje je přes 400 mostů.Toto město vzniklo když obyvatelé na konci římského impéria utíkal do neobydlených částí země a obydlovali tak nová území.

Benátky se dělí na správní čtvrti. (Cannaregio, Castello, San Marco, Dorsoduro, San Polo a Santa Croce.)

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Turisty nejoblíbenější a nejznámější čtvrtí je San Marco. Zde se nachází Dóžecí palác, Chrám svatého Marka, stejnojmenné náměstí a piazzetta se dvěma sloupy, které se staly symbolem Benátek.

Nejdůležitějším kanálem v Benátkách je Kanál Grande (velký kanál) přes nějž se klenou 4 mosty. Po kanálu je možné se přepravovat vodním autobusem. Na jedné straně kanálu je vlakové nádraží na druhé  je náměstí Svatého Marka.

Nemusíte mít strach že v Benátkách zabloudíte. Je zde spousta turistických značek které vám usnadní orientaci ve městě. Navíc to není žádné obrovské město.Pomalou chůzí jej přejdete během 3 hodin. Pokud vyrazíte na dovolenou do Benátek určitě by jste rádi viděli:

Dóžecí palác  – pochází z 9 století. Je to bývalé sídlo vládců .Dochovaná podoba je ze 14- 15  století. Vstupné sem je placené.

Bazilika svatého Marka – V tomto velkolepém chrámu se mísí východní a západní kultury. Momentální stavba pochází ze 11- 13 století. Vstupné do baziliky je zdarma. Nezapomeňte však na vhodné oblečení( zakrýt ramena,kolena, )

Náměstí piazza a  San Marco – Toto místo bývá nejnavštěvovanější.Nachází se zde vše nejdůležitější.Je to romantické rušné a luxusní místo.

Dva sloupy–  pochází ze 12 století a nachází se na nábřeží mezi Dóžecím palácem a knihovnou.Na jednom z nich stojí okřídlený lev – symbol Benátek.

Benátská romantika spočívá i v západech slunce nad lagunou. I pokud byste přijeli jen na jediný den, určitě si udělejte procházku malými uličkami, přes úzké mosty, okolo kanálů. Také zážitek, když ve starých uličkách zabloudíte, patří mezi ty nejkrásnější cestovatelské zkušenosti, určitě si nenechte takovou příležitost ujít. Stojí to za to!

[hana-code-insert name=’inItalie610x200′ /]

Catania a sopka Etna

Město Catania je druhé největší město na Sicílii. Leží u moře a patří mezi ty nejživější a nejoblíbenější města v Itálii.

Catánia byla kdysi Řeckou kolonií. Její záře postupně uvadla, ale po zemětřesení v roce 1693, kdy byla z velké části zničena a následně znovu postavena. Hlavní památkou je Dóm svaté Agáty. Také si nezapomeňte prohlédnou krásnou kašnu se slonem a obeliskem na hřbet který je symbolem města

Sopka Etna – Výstup na sopku Etnu je nezapomenutelným zážitkem. Důležité je se na tento výlet náležitě připravit, nezapomenout na pevné boty, čepici a vhodné oblečení. Cesta tam i zpátky trvá trénovanému člověku okolo 5 hodin. Částečně si cestu můžete zkrátit využitím lanovky. K vrcholu lze dojít pouze s průvodcem. K samotnému kráteru vstup povolen není. Pokud máte zájem si užít na dovolené trošku dobrodružství tak byste neměli sopku Etnu vynechat.

Janov

Janov je nejhlavnějším městem severoitalského regionu Liguria. Jeho kořeny sahají až do doby 5 století před n.l. Díky své výhodné geografické poloze bylo toto město vždy důležitým přístavem.

V Janově najdete překrásné historické centrum , které bylo zařazeno k památkám Unesco. Dominantou Janova je Laterna – přístavní maják ne němž je vidět městský erb.( červený kříž na bílém podkladě- symbol svatého Jiří , který je patronem Janova) 24.června se zde koná slavnost věnovaná svatému Janu Křtiteli. Celé procesí se vypravuje od chrámu svatého Lorenza k moři, kde se slouží mše. Poté jsou na plážích zapáleny obrovské hranice a slaví se do rána.

Nezapomeňte  ochutnat místní janovskou specialitu tradiční foccaciu. (pečivo)

Neapol

Vidět Neapol a zemřít.Neapol je velmi krásné město.Najdete ho v Italské části zvané Campania.

Je to centrum obchodu i průmyslu. Zároveň patří k jedné z nejoblíbenějších turistických destinací. Ročně sem přijíždíte tisíce turistů strávit dovolenou. Jeho historie sahá až do roku 500 let př .n. l. V jeho nadvládě se vystřídali nejdůležitější panovníci všech dob. A z těch dob se mnohé dochovalo. Neapol rozhodně stojí za navštívení.

Pokud se dostanete do Neapole rozhodně si nenechte ujít:

Dóm San Gennaro- je nádherná  vyzdobená bazilika s několika kaplemi. Blízko ní je přilehlá ulice Via Dumo což je rušná ulice plná turisticky atraktivních aktivit.

Zajímavé uličky

  • ulice Via Tribunali – Ulice jež z obou stran lemují krásné paláce a historické domy.
  • Via s. Biagio dei Librai – Ulice kde nejdete mnoho krásných kostelů paláců a náměstí.

Zajímavé kostely

  • Gesú Nuovo– Je velmi bohatě zdobený dříve Jezuitský kostel.
  • kostel Santa Chiara

Hrad Castel Nuovo – Je to nádherný hrad s mohutnými věžemi a vítězným  obloukem z bílého mramoru. Odtud je krásně vidět na  přístav.

Archeologické muzeum – Najdete zde spousty pokladů ze všech možných období lidstva. Patří k nejdůležitějším muzeím na světě.

Pompeje a sopka Vesuv

Pompeje bývaly velmi důležitým městem než je v roce 79 zničil výbuch sopky Vesuv. Dnes sem přijíždějí návštěvníci ze celého světa, aby mohli na vlastní oči spatřit vše co tu zůstalo zachované. Zvláště zajímavý je Dům Vettiů, Faunův dům. Východní část Pompejí ještě nebyla odkryta a skrývá mnoho z neodhalených tajemství.

Sopka Vesuv –  Je to jediná činná sopka v Evropě. Měří 1281 m. Na její vršek se pořádají výpravy.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]