Kam do Bulharska 1
Kam do Bulharska?

Bulharsko – sever

Balčik

“Bílé město“ najdete právě na severu Bulharska. Svůj přívlastek dostal díky bílým domům. Okolo města Balčik  najdeme i velké množství pískovcových skal. Bulharský Balčik je oblíbeným místem umělců takže zde mimo jiné najdete uměleckou galerii a další kulturně zajímavé podměty jako Etnografické a Historické  muzeum. Za zmínku stojí starobylé sídlo rumunské královny z dob kdy ještě Bulharsko patřilo k Rumunsku které se dochovalo ve svahu nad mořem a bylo postaveno v druhé polovině 20 let 20století. Součástí letohrádku je i vodní mlýn, růžové zahrady a malá kaplička kde můžete prožít krásné romantické chvíle.

Bulharsko

Do Bulharského Balčiku se můžete vydat na dovolenou nebo jen tak zajet na prohlídky překrásné batanické zahrady kam byly dovezeny rostliny ze všech konců světa.

Bulharský Balčik vás překvapí nejen svou příjemnou atmosférou ale i příznivými cenami díky nimž se sem budete chtít zase vrátit na příští dovolenou.

Bulharsko

Bulharsko ve zkratce, tipy

 • Bulharské pláže – Balčik –  menší písčité pláže.
 • Bulharsko – Služby – poliklinika, lékárna, trhy, směnárna, půjčovna kol a autobusu, rybářský a jachtařský přístav
 • Bulharsko – Výlety – Albena, Kavarna, Varna, Mys Kaliakra.
 • Bulharsko – tip – Mezi nejromantičtější místa severního Bulharska patří jistě Mys Kaliakra.

Bulharsko

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Kavarna

Kavarna je bulharské letovisko ležící na sever od Balčiku asi 18km a 60km od Varny. Jako většina přímořských měst má i Kavarna bohatou historii. První známky osídlení zde nacházíme už od 5 př.n.l., kde byla na místě staré thrácké osady založena řecká kolonie Bizone. Dodnes zde najdeme stopy tohoto významného antického města, které bylo zemědělským i obchodním centrem. Pozůstatky starobylého opevnění najdeme na mysu Čarakman, který se tyčí nad pláží. Bulharská Kavarna je idealním místem kam vyrazit na dovolenou. Najdete zde dvě pláže ležící asi dva km od Kavarny. Kavarna samotná je spíše poklidné město jsou zde tržiště obchudky a nechybí zde ani krásné staré schody vedoucí nad Kavarnu, odkud je krásný pohled na město a okolí.

 • Bulharské pláže – Kavarna. Dvě písčité pláže. Jedna  udržovanější s možností wc a malým molem a pozvolnými vstupy do moře. Druhá spíše přírodní bez údržby. Jsou zde i původní lázně s termální vodou.
 • Bulharsko – Služby – autobusová doprava, směnárna, trh, hotel, pošta
 • Bulharsko –Výlety – Varna, Balčik, Mys Kaliakra, Mys Čarachman, Albena
 • Bulharsko – Tip – pokud se vydáte na dovolenou do Bulharska (Kavarny) udělejte si procházku z městečka k moři pěšky. Cestou se můžete kochat starodávnými schody a studánkami s pitnou vodou.

[hana-code-insert name=’inBulharsko610x200′ /]

Varna

Varna je jedno z největších měst Bulharska. Varna leží na sever od Bulharska. Ve Varně najdete krásné  moře, písčité pláže lákajíc ke koupání. Pokud vyrazíte do Bulharka na dovolenou měli byste Varnu určitě navštívit.

Ve Varně bylo vybudované mezinárodní letiště i velký přístav. Varna je velké rušné město kde najdete spousta atrakcí které zpříjemní vaši dovolenou v Bulharsku.Založení Varny se datuje asi před 6 stol.př.n.l. Jejími prvními obyvateli byli Řekové a nazvaly toto místo Odessos. V centru Varny se nachází chrám Nanebevzetí panny Marie.  Z 19 století spojující nádhernou byzantskou výzdobu vnitřních prostor, vyřezávaný dřevěný ikonostas a malovaná okna. K dalším památkám které zde najdete patří Archeologické muzeum s proslulým neolitickým zlatým pokladem. V Bulharské Varně též najdete  Etnografické muzeum které se pyšní vytříbenými šperky, signálním mobiliářem a rukodělnými výrobky.

Pro milovníky historie je zde k navštívení muzeum obrození kde si můžete prohlédnou dokumenty o bojích s Osmanskou říší. Děti nejvíce potěší návštěva námořní muzea v přímořském parku kde si můžete dovědět jak se vyvíjela námořní doprava. Součástí toho muzea je i akvárium a delfinárium kde se vám nabídne úžasný pohled pod hladinu černého moře a budete moci na vlastní oči spatřit spousty mořských živočichů obývací černomoří.Ve Varně najdete i pozůstatky římských lázní,které stojí na základech starořeckého města oddessos.Varna je městem kultury.Každý rok se zde koná tzv.Varnské léto(od června do srpna )je zde spousta skvělých koncertu a představení,párty či festivalu.

 • Bulharské pláže – Varna-v okolí se nachází krásné dlouhé písčité pláže
 • Bulharsko –  Služby -nemocnice,lékárna,autobusová doprava, letiště, přístav, směnárna, bary, podniky. restaurace
 • Bulharsko – Výlety do okolí – přírodní rezervace Kamenný les, Kavarna, Albena, Balčik, Mys Kaliakra,
 • Bulharsko – Tip – Pokud se dostanete do Bulharska (Varny) nenechte si ujít návštěvu místního delfinária je jedním z mála co v Evropě máme.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]