Bulharské pobřeží
Bulharské pobřeží a moře

Černé moře nezískalo svou přezdívku tak jako jiná moře podle barvy, ale přízvisko černé dostalo jako symbol zármutku nad smrtí mnoha námořníků, kteří zde zahynuli v bouřích, jež na něm na podzim a zimě zuří.

Černé moře je oproti ostatním mořím málo slané. (téměř dvakrát tak méně)

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Černé moře nemá příliv a odliv. Je zde pouze stálý příboj a vlny zde na některých místech dosahují i několika metrů, proto je vždy důležité dávat si pozor do jaké vody vstupujete zvláště pokud nejste zkušenými plavci. Je rozumné pečlivě si pročíst nabídky zájezdů a zohlednit to při výběru místa vaší dovolené. Při koupání v moři mohou být velmi nebezpečné i spodní proudy tzv. “mrtvé vlny“, které dokáží od břehu odtáhnou i velmi dobrého plavce.

Bulharsko- útesy

Bulharské pobřeží se táhne po celé délce východní části Bulharska od severu k jihu což je asi 378km. Najdete krásné písčité pláže,travnaté plochy i skalnaté útesy. Pláže většinou klesají pozvolna což ocení především rodiny z dětmi. Turisty láká svou příjemnou teplotou, v létě mívá okolo 28 stupňů.

Náš tip: Chcete, aby vám to na cestách slušelo? Pomůže vám návštěva stylisty.

[hana-code-insert name=’inBulharsko610x200′ /]

Další velikou výhodou oproti Itálii, Španělsku, Chorvatsku a jiným turistickým destinacím jsou velmi příznivé ceny za jídlo a ubytování.
V Černém moři žije velké množství rostlin i živočichů zvláště ryb. Najdete zde i dva druhy žraloků kteří nejsou pro lidi nebezpeční. Zájemci o podmořský svět mohou navštívit mořské muzeum ve Varně.

Bulharské pobřeží

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]