Co žije v Bulharsku?
Fauna a flóra Bulharska

Plazi – želvy, užovky, ještěrky, zmije obecná a zmije růžkatá
Rostliny – Bulharsko je velmi rozmanité co do typu krajin ,liší se i rostlinné osazenstvo. Asi třetinu území Bulharska pokrývají lesy (borovice, smrk, jedle , dub).

Bulharsko- brouk

Savci – Mezi savce, které můžete v Bulharsku potkat patří například šakal, medvěd, srnka, jezevec, delfín :-).

Bulharsko - kaktus

Ptáci – Mezi pták,y kteří zde žijí patří třeba orel, sup, pelikán, racek, bažant.

V moři – V černém moři žije obrovské množství ryb. Mimo jiné i dva druhy žraloků(tento druh by neměl být lidem nebezpečný)při oblíbeném sportu potápění můžete v moři spatřit koníky, kraby, dravé mušle Rapany, medúzy, cialis generika, vodní hady. Ve větší hloubce najdete platýze, rejnoky či různé druhy delfínů.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Bulharsko

Potápění-zajímavé oblasti na pobřeží černého moře.

Jižně od Burgasu je potopená část turecké flotily doplněné eskadrami z Tunisu Maroka a Alžíru. Lodě jsou roztroušeny po celé délce pobřeží.

[hana-code-insert name=’inBulharsko610x200′ /]

Poblíž Varny je potopená ruská ponorka Štuka 211 a vrak lodi. Obě lodi pocházejí z druhé světové války.
Zátoka Silistar – je dodnes chráněná oblast u tureckých hranic s krásnou panenskou přírodou velmi potápěči navštěvovaná.
Na severu Bulharska je nejznámější a nejhezčí místo na potápění Rusalka. Nachází se v ptačím zálivu asi 90 km  severně od Varny.

Maslen nos – jedná se o vysoký skalnatý  výběžek s majákem. Útesy jsou zde vysoké až 50m. V těchto mořských jeskyních žil do roku 1932 mnich tulen. Turisté na své dovolené zde mohou spatřit delfíny a rejnoky .

Mys Korakea – na tomto místě před mnoha lety v mlze havarovala Francouzská  loď Žak Fersene. Její vrak nyní leží v hloubce 18-25metrů a je obrostlý slávkami. Najdete zde méně obvyklý druh ryb tzv. “Mořské vrány“ přežívající v dírách lodi.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]