Bulharsko – doprava
Bulharsko – doprava

aneb jak se dostat do Bulharska a po Bulharsku

Letecká doprava do Bulharska.

Lety do Varny Burgasu  či Sofie je nejjednodušší možnost jak se do dostat do Bulharska.

Z hlavního města Bulharska (Sofie) je pak možné pokračovat vlakem do Burgasu a odtud jezdí autobusy či taxi které vás dovezou do zvoleného letoviska. To samé platí i pro Varnu. Z letiště lze nasednout na taxi či autobus který vás zaveze na vyvolené místo vaší dovolené v Bulharsku.  Nejlevněji vás vyjde zřejmě letenka do Sofie (hlavního města Bulharska) zakoupená u nízkonákladové letecké společnosti s předstihem několika měsíců před návštěvou Bulharska. V kombinaci s vlakovou dopravou. Avšak pokud byste chtěli zvolit raději méně složitou cestu do Bulharska tak  doporučuji koupit si letenku až do Burgasu či Varny.

Bulharsko - Sofie

Vlaková doprava po Bulharsku, do Bulharska

Do Bulharska je možné se též vydat lůžkovým vlakem. České dráhy tuto možnost nabízí za cenu dosti podobnou letecké přepravě. Cesta v porovnání s letadlem je však o mnoho delší takže je spíše určena pro romantiky nebo lidi kteří mají hodně omezený rozpočet.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Po Bulharsku je možné cestovat vlakem za přiměřené ceny. Je možné projet Bulharsko ze západu na východ. Buď severem Bulharska z Varny do Vidinu – tato cesta severem Bulharska je opravdu krásná a cestou můžete pozorovat vysoké bulharské hory… Nebo jihem Bulharska z Burgasu do Sofie. Jízdenka se v Bulharsku  kupuje na nádraží. U průvodčího vás bude stát více. V Bulharsku jezdí osobáky, rychlíky a expresy. Na nádraží najdete odjezdy a příjezdy vlaků.

Bulharsko - Sofie

Autobusová doprava po Bulharsku,do Bulharska.

[hana-code-insert name=’inBulharsko610x200′ /]

Do Bulharska je možné vyrazit na dovolenou i autobusem.Většinou se jedná o nejlevnější cestovní prostředek kterým s kombinací s vlakem dorazíte na vysněné místo za skutečně nízkou cenu.Avšak čeká vás poměrně nepohodlná a dlouhá cesta.

Autobusová doprava po Bulharsku není drahá.Ale není ani  příliš spolehlivá.Doporučuji raději jet minimálně o autobus dřív.Zvláště pak pokud máte v plánu stihnou nějaký důležitý navazující spoj.

Taxi-cestujeme po Bulharsku

Taxi poznáte celkem snadno.V Bulharsku většinou taxíky mají za sklem napsáno slovo taxi.Je dobré si předem pohovořit s taxikářem o ceně aby jste nebyli pak nemile překvapeni.z vlastních zkušeností vím že můžete zkusit i smlouvat zvláště pokud vás je větší skupina.

Do Bulharska autem, půjčení automobilu v Bulharsku

Tuto možnost rovněž příliš nedoporučuji.Cesta sem je dosti dlouhá.Bulharské silnice jsou  ne vždy pěkně udržované.Nezmiňuji raději státy kterými musíte projet.Poplatky a pokuty jsou zde poměrně vysoké.

Půjčování automobilu v Bulharsku.-Cena za den je asi 1500kč.Cena nezahrnuje pojištění vozidla ani palivo.Podmínkou pro půjčení auta je že musíte být řidičem minimálně 1 rok a musíte být starší 21 let.V Bulharsku smíte po obci jet 50km/h.Mimo obec 90km/hod.Po dálnici 120km/hod.Pro řidiče který jezdí méně než 2 roky je nejvyšší povolená rychlost mimo obec 70km\hod.na dálnici 100km/hod.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]