Cesta do Izraele
Cesta do Izraele

Izrael je země jejíž dějiny jsou pohřbeny pod troskami dávno zničených měst v pouštních dunách, na dně hlubokých jeskyní mrtvého moře a v příbězích z bible. Ať už váš Izrael oslní potápěním ve Středozemním moři, nebo se rozhodnete pro rekreaci u jedinečného přírodního úkazu Mrtvého moře o kterém mi kdysi tatínek vyprávěl že je tak slané že člověk nemusí umět plavat a stejně se nadnáší.

Najdete zde slunce, písečné pláže,palmové háje,oázy ,jezera i starobylé památky. Zajisté nebude výběru své dovolené litovat. Do Izraele se dá cestovat buď letadlem nebo lodí (trajektem z Řecka) nebo autem a autobusem. Nejsnadnější  je samozřejmě letecká doprava. Cena zpáteční leten je okolo 10 000 Kč. Cesta autem je možná pouze v kombinaci s trajektem přes Egypt a nebo Jordán.

Časový posun  v Izraeli je + 2 hodiny. Hlavním centrem všeho je Jeruzalém. Při návštěvě památek a´t arabských či židovských nezapomeňte na vhodné oblečení zvláště při vstupu do místních svatostánků. Ženy by měly mít dlouhou sukni, a pokrývku hlavy (šátek), muži dlouhé kalhoty a košili.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]