Dovolená v Mexiku
Co můžete vidět a zažít na dovolené v Mexiku?

Vyberte si dovolenou s předstihem nebo last minute.

Hlavní město Mexika, Mexico City – stojí na na troskách aztéckého města Tenochtitlán. Historické centrum Mexico City, které tvoří mnoho kostelů a katedrál, je spolu s plovoucími zahradami Xochimilco zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Tula – je město nedaleko Mexika.Naleznete zde pyramidy dávných indiánských válečníků. Město Tula je vystavěno a vysokohorském hřebenu. /Podívejte se na nejnovější zájezdy last minute do Tuly./

dovolená Mexiko

dovolená Mexiko

Acapulco – je jedním z nejnavštěvovanějších letovisek Mexika, které láká turisty na krásné bílé pláže. Atraktivní přímořské letovisko ležící v rozlehlém zálivu na březích Tichého oceánu se svého času stalo symbolem luxusní dovolené.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podívejte se na nabídku zájezdů do Mexika a také navštivte Acapulco, nabídky dovolené do Mexika last minute. Zajímavé jsou náměstí Zócalo, kostel Nuestra Seňora de Soledad a historická pevnost San Diego s pohledem na přístav.

Na poloostrově Yucatán – leží zde nádherné letovisko Cancún. Tady si dokonale odpočinete na nádherných upravených plážích, nadšeni budete z tyrkysově modrého moře. Pokud se na dovolené dostanete na Yucatán, navštivte Chichén Itzá, místo zvané U svaté studny, které je jedním z nejzachovalejších mayských sídel z 11. století.

dovolená Mexiko

dovolená Mexiko

Mezi nejvzácnější stavby tohoto komplexu patří 24 metrů vysoká pyramida El Castillo, chrám válečníků, observatoř a hřiště pro míčové hry. Jestliže  máte chuť nahlédnout do tajů mayského života, navštivte Uxmal asi 80 km od Méridy. V oblasti se nachází několik staveb – pozůstatků klasického mayského období (7. – 10. století n. l.). Patří mezi ně Kouzelníkova pyramida, Guvernérský palác, Želví palác, Palác vládce nebo Klášter jeptišek.

Tipy na last minute zájezdy a akce najdete na Dovolená.cz