Dálka.cz – dovolená, cestování, tipy na cestu
Dovolená, cestování, tipy na cestu

Ahoj.

Vítám vás na svých stránkách o cestování. Najdete zde spoustu užitečných rad a tipů jak si zpestřit a zpříjemnit vaši dovolenou.
Ať se rozhodnete vydat se do Chorvatska, Itálie, Řecka či Bulharska budete na vaši dovolenou vzpomínat po celý rok jen v dobrém.
Na svých stránkách postupně popisuji stát po státu ( začala jsem státy blízkými, kam cestuje většina z nás a postupně doplním i o státy kam se vydávají na dovolenou ti dobrodružnější :-)

Dálka.cz, to je web zaměřený na cestování, dovolenou, tipy a zajímavosti pro dané země, převážně přímořské. Ačkoliv web se jmenuje Dálka.cz, může někdo za dálku považovat sousední vesnici a pro jiného bude dálka jen země jako Thajsko, Japonsko, USA apod. Abyste se lépe orientovali, níže jsou uvedeny nejzajímavější turistické destinace, o kterých se na našich stránkách dozvíte více a možná vás tak nadchnou, že příští dovolenou budete chtít strávit právě zde. Kromě samotného povídání mám i pár tipů, jak správnou dovolenou najít.

Unikátní vyhledávač zájezdů online

Jedná se o aplikaci dovolena.cz, která sama najde aktuální dostupné zájezdy.

Bulharsko

Východní Evropa láká dlouhodobě a Bulharsko je jednou z nejoblíbenějších destinací. Většina z návštěvníků hledá hlavně pohodu a relax u moře, ale Bulharsko má i výše položené oblasti a tak zde to své najdou i zájemci o dobrodružnější cestování.

Chorvatsko

Společně s Bulharskem se Chorvatsko permanentně pere o první příčky v návštěvnosti. Chorvatsko je sice o něco dražší destinací, ale na oplátku nabízí kulturnější prostředí, atraktivnější lokace a celkově vyšší životní úroveň. Pokud si na ni nepotrpíte, dáte přednost Bulharsku a ušetříte.

Řecko

Pro někoho možná až příliš suchá oblast, ale na druhou stranu má Řecko svoji neopakovatelnou historii, památky, tradice a pokrmy, takže by se do Řecka měl každý jistě alespoň jednou podívat. Oproti Bulharsku a Chorvatsku je v Řecku zase o něco dráže a na výběr nebude už cestování autobusem, ale jen letecky.

Francie

Hlavním lákadlem poznání-chtivých cestovatelů je samozřejmě Eiffelova věž. Do Francie se od nás dá jet i vlakem a nemusí nutně kupovat letenky. Pokud nechcete snídat pod Eiffelovkou a procházet všechna ta muzea, skýtá Francie i mnoho příležitostí pro dovolenou na pláži a u moře. Viva la francouzská riviéra.

Itálie

Pokud uvažujete o dovolené v Itálii, tak jste asi již zjistili, že je to hned několik různorodých oblastí a tak můžete klidně každý rok cestovat do Itálie a vždy to bude jiné. Ostrovy Sicílie, Sardinie a Korsika. Severní Itálie versus jižní Itálie. Každému se líbí něco jiného a tak zvažte, ke které skupině patříte vy.

Španělsko

Země toreadorů a býčích zápasů. Země skvělého fotbalu (Real Madrid). Stejně jako Řekové, přeci jen je to také jižanský národ, se potýkají s problémy s ekonomikou a tak by se možná dala pořídit parádní dovolená za hubičku, pokud nakoupíte letenky a pobyt ve správnou chvíli.

Turecko

A jsme pryč z Evropy, což hned při vstupu na turecké území je znát. Zcela odlišná kultura, náboženství, klima… Lákají vás bílé věže mešit a minaretů? Dali byste si pravého turka (kávu :-) ) v jeho rodné zemi?

Thajsko

Co v minulosti bylo nemyslitelné, stává se dnes již standardem a Češi cestují běžně i do Thajska. Letenku na druhý konec světa pořídíte pod částku 10.000,- Kč a potom už si můžete užívat života v exotické krajině za sranda peníze, protože zboží i služby jsou v Thajsku velmi levné.

USA

Do Ameriky jezdili v minulosti hlavně studenti v době prázdnin, aby tam strávili 2-3 měsíce a z toho třeba polovinu pracovali a polovinu cestovali. Dnes již ale dolar stratil velkou část své hodnoty a tak práce v USA tolik netáhne. Naopak se rozvíjí skutečné poznávací zájezdy a tak zájem o USA nepolevuje.

Co dále najdete na Dalka.cz

Průběžně sbírám informace, tipy kam vyrazit a co si vzít sebou. Díky mým stránkám se nemusíte bát vybrat si dovolenou na poslední chvíli. U mě najdete všechny důležité znalosti , rady abyste si uměli poradit v nesnázích nebo ještě lépe abyste se jim vyhnuli. Vím, že na mé stránky chodí i lidé ze Slovenska, těm mohu doporučit stránky na téma cestovanie, v jejich jazyce, tak se jim to bude lépe číst.

Na mých stránkách nechybí ani základní fráze, typická národní jídla, a nejdete zde i několik receptíků z dovolené pro zpestření vaší kuchyně. Také zde najdete seznam věcí co si vzít sebou na dovolenou nebo tipy na rychle uvařená jídla,aby jste nestrávili dovolenou místo koupání v moři vařením.

Pokud máte zájem obohatit tyto stránky o své tipy,cestopisy či se podělit o cokoli zajímavého kontaktujte mě na můj email: info[zavinac]dalka.cz S velkou radostí ocením vaše milé příspěvky. Ráda bych aby stránky Dálka.cz sloužily všem lidem kteří tak rádi cestují jako já. Tak neváhejte a podělte se o krásné chvíle z vaší dovolené. Ať jste byli u moře nebo na horách, lyžovat nebo túrovat. Pošlete obrázek a já ho přidám ke svým do galerie fotografií.

Určitě si zde vybere každý. Cestovní kancelář se postará o to aby jste se na své dovolené skutečně bavili. Dopraví vás na místo pobytu, zajistí ubytování a obstará potřebné formality.
Přeji hodně nezapomenutelných zážitků z dovolené a těším se na případnou spolupráci. :-)