Chorvatsko vlastní dopravou nebo letadlem?

Chorvatsko vlastní dopravou nebo letadlem?

chorvatsko-kvarnerChorvatsko je klasickým cílem statisíců českých turistů. Jeho relativní blízkost, dobré ceny a nádherná příroda s přívětivými obyvateli jsou hlavními lákadly pro tuzemské cestovatele a dovolenkáře. Možná máte za sebou několik návštěv Chorvatska a právě přemýšlíte, zda nezměníte styl cestování, který jste dosud používali. Vydat se do Chorvatska například autobusem s polopenzí nebo raději vlastním automobilem? Pojďme se podívat na jednotlivé výhody a nevýhody.

Cena, rychlost, kvalita

Na dovolenou se potřebujeme určitě dostat rychle, levně a hlavně pohodlně. A do samotného Chorvatska se lze dostat hned několika způsoby. Letecky, vlastní dopravou, autobusem nebo vlakem. Která volba je nejlepší a jaké jsou jejich hlavní nevýhody a či přednosti?

Pojďme se podívat na Chorvatsko vlastní dopravou. Právě tento způsob využívá nejvíc tuzemských turistů. Předností je absolutní nezávislost a svoboda, možnost výletů na místě, nezávislost na čase a možnost si tak organizovat vše dle svého ustanovení a potřeby. Naopak nevýhodou mohou být kolony, placení vysokých mýt a poplatků za tunely, nákladná doprava vůči spotřebě paliva na osobu či možnost problémů při poruše automobilu. Také musí někdo automobil bezpečně řídit až do Chorvatska a je i nutné počítat i s možnými technickými problémy nebo v případě neznalosti i s problémy pří cestě.

Naopak cestování autobusem nabízí jistý komfort. Dovolená Chorvatsko autobusem je velmi oblíbená varianta hned po vlastním automobilu. Není se třeba soustředit na řízení, dále je možné se v klidu prospat a ještě si užívat pohledu na krajinu. Často je možnost sledovat televizi a doprava může být levnější. Nemáte však jistou svobodu a jste nuceni se řídit jasnými pravidly.

Vydat se do Chorvatska letecky je sice nejdražší možnou variantou, ale nejrychlejší. Nemusíte se obávat kolon na horké dálnici, u moře jste během několika hodin a díky rychlému odbavení a služeb na palubě letadla může být nabídnut nejlepší servis ze všech druhů cestování.

Kde hledat další informace?

Pořád si nejste jistí. Zkuste si vyhledat další informace a porovnat tak druhy cestování do Chorvatska. Doporučit lze web Cestolino. Dozvíte se další možnosti v oblasti cestování, ale můžete i porovnat ceny nebo služby, které Chorvatsko nabízí.