Kam do Bulharska 2
Kam do Bulharska 2

Bulharsko –jih

Bulharsko - dovolená

Achtopol

Pokud byste se rozhodli na dovolenou vyrazit do krásného městečka Achtopol tak byste museli dojet až na uplný jih Bulharska. Ale rozhodně to stojí zato. Podle mnohých jde o jednu z nejhezčích destinací Bulharska jako stvořenou pro letní rodinnou dovolenou. Nejedná se sice o památkami nabytou oblast, ale spíše o turistem rozvinutou rybářskou vesničku. Díky tomu že se toto letovisko stálo velmi oblíbené zde najdete velké množství různých hospůdek a restaurací. Nejlepším na tomto místě je však nádherná 2 km dlouhá písčitá pláž s krásnou čistou vodou. Díky velikosti pláže není tak obtížné najít si aspoň trošku soukromí.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

[hana-code-insert name=’inBulharsko610x200′ /]

Achtopol je dobrým strategickým místem pro další výlety po Bulharsku. Jezdí zde autobusová doprava která umožňuje spojení do dalších letovisek jižního Bulharska jako je Kitten, Primorsko, Carevo, Sinemorec. Za zmínku také stojí nádherné útesy v okolí Achtopolu které zdobí pobřeží Bulharska. Jako po celém  Bulharsku i zde najdete křestanské památky. Jako je kostelík na Nebevzetí panny Marie či klášter svatého Jana. Malý rybářský přístav též zájemcům o poznávání dalších krás Bulharska  nabízí možnost výletů lodí do oblasti řeky Ropotamo.

Bulharsko - dovolená

Bulharské pláže – Achtopol. Krásná 2 km dlouhá písčitá pláž, možnost koupání se na útesech kousek od přístavu (pouze za příznivého stavu moře. Při vlnách je tam koupání životu nebezpečné.)

Bulharsko –  Služby -restaurace, lékárna, hotel, autobusová doprava, přístav, směnárna, pošta, rybárna – možnost koupě čerstvých ryb.

Bulharsko - dovolená

  • Bulharsko – Výlety – Kitten, Sinemorec – kde mužete vidět ústí řeky Velety do černého moře, Ropotamo a krásnou přírodu v jejím okolí, Carevo, Primorsko, pro zájemce je zde možnost i fakultativních výletu do Turecka(Istambul).
  • Bulharsko – Tip – Udělejte si procházku až na konec města a dál po útesech. Ta podívaná stojí za to.

Sinemorec

Bulharsko - dovolená

Sinemorec je velmi rychle se turismem rozvíjející vesnička ležící na jihu Bulharska. Můžete si zde užít koupání na krásné písčité pláži černého moře nebo z druhé strany přitékající řeky Velety která do moře ústí. V okolí Sinemorce nejdete pohoří Stranža (Bulharské hory) které dodává této sluncem vyprahlé oblasti nádech svěžesti díky hustým dubovým lesům. Sinemorec nabízí ubytování většinou v hotelech rodinného typu. Je zde možnost stravování se  v restauracích za velmi nízké ceny.

  • Bulharské pláže – Sinemorec.Krásné písčité pláže s romantickými místečky.Možnost neobyčejného koupání v ústí řeky Velety.
  • Bulharsko –  Služby – restaurace,autobusová doprava,hotel,obchůdky
  • Bulharsko- Výlety – Achtopol,Kitten,Carevo,Ropotamo,Primorsko
  • Bulharsko – Tip – určitě navštivte ústí řeky Velety to koupání tam je jedinečné

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]