Itálie – kam na dovolenou 2
Itálie – tipy kam na dovolenou 2

Ostrovy

Sicílie

Sicílie je nevětším Italským ostrovem.Od pevniny je oddělena Messinskou úžinou.Na Sicílii najdete největší ,stále činnou sopku,  v Evropě – Etnu.Na Sicílii najdete vše co patří k ideální dovolené.Krásné pláže, čisté moře i množství památek. Díky své  poleze  má Sicílie podnebí velmi teplé. Koupat se  tu dá od května do října.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Sardinie

I když ostrov Sardinie patří oficiálně k Itálii je od její pevniny velmi odlišný. Příroda zde je lidmi skoro nedotčená. Uvnitř ostrova najdete starobylá Sardinská městečka které vás svým kouzlem dokáží vtáhnou mnoho let zpátky do minulosti.

Pobřeží Sardinie je lemováno velkým množstvím pláží občas změněné skalnatými útesy.

Ostrov Elba

Ostrov Elba je známý především svým historicky proslulým obyvatelem Napoleonem, který zde strávil několik  měsíců.Elba je hornatý ostrov uprostřed nádherné přírody.Najdete zde městečka,z dávných dob,kde si svá obydlí lidé stavěli z kamenů.Pobřeží je obepnuto množstvím překrásných pláží občas přerušené útesy.Na ostrově je velké množství turistických tras a cyklostezek proto je to ideální dovolená i pro ty co nebaví jen tak ležet na pláži.

Ostrov Ischia

Ostrov Ischia se nalézá v Neapolské zálivu.Je převážně sopečného původu.Známý je především díky svým léčivým pramenům které se používají k léčbě různých onemocnění.Byla zde postavena řada lázeňských městeček.Z navštívení stojí například „Poseidonovi zahrady“jenž můžete najít na západní straně ostrova u pobřeží.

Lipanské ostrovy

Lipanské ostrovy je skupina sedmi obydlených ostrovů  a desítkou neobydlených  ve Středozemním moři nedaleko pobřeží Sicílie. Souostroví má tvar náhrdelníku neboť trojici největších z nich Salina, Vulcano, Lipary jako by byla zavěšena na provázku těch menších z nich.Všechny ostrovy jsou sopečného původu.

Zeměpisná poloha ostrovů zaručuje subtropické mikroklima. Příjemné podmínky zde díky osvěžujícím větrům vanoucím od moře. Pitná voda je zde vzácná protože na ostrovech vyvěrá pouze z několika míst. Pitná voda jena Lipanské ostrovy dovážena ze Sicílie.Díky tomu je zde i velmi málo volně žijících zvířat. Potkat zde můžete divokého králíka,kozy čí ptactvo.

Všechny ostrovy byly kdysi sopkami. Dnes jsou aktivní už pouze dva z nich.Nejsevernější Stromboli a nejižnější Vulcano.

Lipanské ostrovy díky svým jeskyním útesům a vulkánům byly odjakživa náměty mnoha legend. Nyní jsou to místa kde díky vulkanickému působení nejdeme velmi úrodnou půdu a tudíž se zde velmi daří zemědělství. Pěstuje se zde například rozinky, olivy, fíky, víno.

Lipanské ostrovy se díky svému nádhernému divokému pobřeží těší velkému zájmu turistů. Mimo jiné je zde možnost využít speciálního léčivého bahna k léčbě různých onemocnění.Například lupenky či postižení pohybového ústrojí.

[hana-code-insert name=’inItalie610x200′ /]

Jezera v Itálii

Jezero Garda– Jezero Garda je bezesporu nejkrásnější Italské jezero. Najdete jej na severu Itálie necelých 180 km od hranic s Rakouskem. Na severu jezera se tyčí majestátné hory které chrání jezerní podnebí před nepříznivými vlivy a udržují v této lokalitě příjemné středomořské podnebí. V jižní části jezera se mezi malebnými městečky rozprostírá mnoho krásných plážích lákajíc ke koupání v teplé čisté vodě.

Jezero Ledro – nejdete asi 10 km od známého jezera Garda. Nachází se v kopcovité krajině uprostřed zeleně. Je ideálním místem pro sportovně založené turisty co mají rádi procházky,jízdu na kolech a koupání na pláži.

Jezero Como – jezero Como leží 50 km severně od Milána. Nachází se uprostřed typických Italských městeček a na své si zde přijdou především turisté hledající společenské vyžití.

Jezero Magiiore – jezero Maggiore naleznete na severu Itálie.Svou částí patří též ke Švýcarsku. Najdete zde subtropickou vegetaci jako olivy, pomeranče, fíky.Nabízí se zde velké množství možností kam se vydat na výlet.Zajímavé k navštívení jsou například Borromejské ostrovy.

Jižní Itálie

Na pobřeží Jižní itálie naleznete celosvětově známé regiony jako Kampánie, Kalábrie. A nejen to. Kromě spousty památek zařazených k společenství Unesco jsou zde k vidění unikátní vesnice  Alberobello Bari či záhadné Pompeje či majestátní sopku Vesuv.

Kampánie. Kampánie je oblast skvělého jídla a nezapomenutelné kávy.V této oblasti se nalézá sopka Vesuv.Je zde spousty nádherných pláží které stojí za to navštívit.

Kalábrie. Kalábrie patří k nejhezčím částím Itálie.Za navštívení stojí i hrad Scilla tyčící se na skále a z něhož jsou vidět břehy Sicílie.

Severní Jadran

Severní Itálie V okolí Benátek patří k tradičně navštěvovaným turistickým destinacím. Největší výhodou těchto míst je jejich nevelká vzdálenost. Většina středisek se nachází jen několik hodin jízdy automobilem.Samozřejmostí je dobré vybavení středisek a cenová dostupnost.

K nejznámějším letoviskům zde patří – Bibione, Caorle, Rosolina mare.

V oblasti severního jadranu se nachází především pláže s krásným měkkým pískem. Proto je to také tolik oblíbená a vyhledávaná oblast rodinami s dětmi.

Asi 20 km od Rimini naleznete malý městký stát San Marino.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]