Dovolená na poslední chvíli? Podívejte se na Sicílii!

Dovolená na poslední chvíli? Podívejte se na Sicílii!

Autor obrázku: gnuckx

Hledáte dovolenou, která by nezruinovala vaši peněženku a přitom jste poznali něco neobvyklého a místo, kde jste ještě nebyli? Zapomeňte na prosáklé Chorvatsko a podívejte se na Sicílii. Je poměrně levná, nabízí nádherné pláže a přírodu a navíc se může pochlubit velmi stabilním teplým počasím.

Nebojte se mafie

Sicílie je jednou z nejoblíbenějších destinací Italů. A že mají ve vlastní zemi možnosti výběru! Dovolená na Sicílii má totiž mnoho předností. Sicílie se nahází až na úplném jihu Itálie a tak se může pochlubit velmi stabilním počasím. Vysoké teploty, minimum srážek v letním období a koupání jisté od května do října.

Sicílie se ale může pochlubit i nádhernou zachovalou přírodou. Impozantní je samozřejmě i sopečná činnost, která stále na jihu Itálie probíhá, ale především se můžete těšit na nádherné čisté pláže. Většinou písečné s hladkým pískem a pozvolným vstupem do vody. Navíc samotný jih Itálie si drží tradiční punc, který dodá na autenticitě a není to jen turistické letovisko. A mafie se rozhodně bát nemusíte. Itálie je bezpečnou zemí.

Kde hledat last minute?

Pokud chcete opravdu levnou variantu dovolené, jistě připadá v úvahu dovolená last minute. Počítejme ale s tím, že na takové výhodné nabídky čeká velmi mnoho lidí. Proto je nutné si levné zájezdy hlídat. Nejlepší variantou je tak sledování nejnovějších zájezdů na internetu na některém z renomovaných serverů cestovních kanceláří. Vhodná může být například tiptravel.sk, která nabízí desítky last minute zájezdů.

Výhodné zlevněné zájezdy lze samozřejmě pořídit i na pobočce cestovních kanceláří. Bohužel jsou však velmi rychle vyprodány, protože jsou tyto nabídky často uváděny i na internetu, odkud jsou rychle prodány.

Chci dovolenou na vlastní pěst!

Pokud si chcete zkusit dovolenou na Sicílii nebo kdekoliv jinde na vlastní pěst, určitě vás budou zajímat leteny. Opět bude nejvhodnější variantou internet, kde najdete ty nejaktuálnější slevové nabídky nebo si můžete rezervovat let na jakékoliv datum podle vaší volby. Dobrým tipem pak mohou být letenky.sk, kde je v nabídce několik tisíc letenek denně.