Chorvatsko – kam na dovolenou 1
Kam na dovolenou v Chorvatsku 1

Kvarner

Na západní straně Istrijského poloostrova v Kvarnerském zálivu leží řada oblíbených letovisek. Tato turistická oblast Chorvatska se nazývá „Opatijská riviéra“.
Jižně od Opatije leží tzv. Crikvenická riviéra. Zde se nachází krásná příroda a nejkrásnější chorvatské pláže. Při jejím pobřeží se táhne zelené pásmo plážových parků a Vinodolské údolí.Lodí to pak máte 15 minut cesty k největšímu ostrovu Jaderského pobřeží – ostrovu Krku.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Opatija –  Dříve lázeňské městečko Opatija vyhledávané pro své léčivé prostředí vzduchu a slané vody obsahující jód zůstalo dodnes jedním z nejvyhledávanějších míst v Chorvatsku.
Každoročně se sem vrací tisíce turistů aby využili přírodní léčby vzduchem a blahodárného klidu uprostřed bujné vegetace.

Ostrov Krk

Ostrov Krk je největším ostrovem Jadranu(409km čtverečních)náleží ke skupině Kvarnerských ostrovů. Krk je poměrně hustě osídlen. Trvale zde žije asi 17 000 obyvatel. Téměř všechny obce leží při pobřeží a jsou zároveň i turistickými středisky. Od 70 let tu stojí most z pevniny takže dopravní spojení na Krk je velmi dobré.
Městečko Krk – leží na západním pobřeží ostrova Krku a žije zde asi 300 obyvatel. Ve městě se nachází celá řada památek.Nejvýznačnější je katedrála Nanebevzetí panny Marie ze 12 století.
Krk byl vždy místem Chorvatské šlechty. Nejznámější pláží na tomto krásném ostrově je pláž Baška. Je jako stvořená pro vaši nezapomenutelnou dovolenou.
Střediska Krk – Omišajl, Šilo, Njivice, Malinska, Punat, Baška

Ostrov Krk - pláž Baška

Ostrov Krk - pláž Baška 2

[hana-code-insert name=’inChorvatsko610x200′ /]

Ostrov Cres

Ostrov Cres leží ve vnějším pásmu Kvarnerských ostrovů. Jeho celková rozloha je 404km čtverečních. Pobřeží Cresu není příliš členité. Je lemováno pouze několika ostrůvky.
Cres původně tvořil s jeden celek spolu s ostrovem Lošinj. Nyní je spojuje pouze otočný most. Celý ostrov je zásobován pitnou vodou z Vranovského jezera. (voda je v něm čistá a jezero je velice přísně chráněno.)

Ostrov Lošinj

Ostrov Lošinj je považován za nejkrásnější ostrov celého Jadranu. A já myslím že právem.Lošinj má subtropické klima, které odpovídá daleko jižnějšímu Dubrovníku. Ke koupání slouží více než 30 km mořského břehu tvořeného většinou skalnatými břehy z bílého vápence. Pro děti se zde najdou oblázkové či písčité pláže v zátokách u hotelů. Jedinečným jevem je stoletý prales Čikat který se táhne až k moři.Jím prochází více než 8 km dlouhá promenáda po celé její délce je možné se koupat. Po ostrově je možné jezdit na kole, či surfovat na vlnách u pobřeží. Lošinj je vyhledávaný především pro své léčivé podmínky při léčbě astma a alergie.
Pláže Lošinj – Skalnaté, písčité,o blázkové
Služby Lošinj – půjčovna kol, výlety lodí, pošta, přístav, restaurace, obchody, tržiště,
Střediska – Mali Lošinj, Veli Lošinj

Mali Lošinj – městečko

Mali Lošinj - pobřeží

Veli Lošinj - náměstí

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]

Uložit