Krásná země, písčité pláže a čisté moře… to je Dominikánská republika
Autor obrázku: L.C. Nøttaasen

Dovolená v Dominikánské republice, to je jednoznačně kombinace dovolené a exotiky. Představujete si dovolenou strávenou v Karibiku na těch nejkrásnějších plážích? Tak věřte, že právě Dominikánská republika by mohla být tím pravým, po čem toužíte. Ne nadarmo se Dominikánské republice přezdívá perla Karibiku.

Dominikánská republika věstí příjemnou a romantickou dovolenou. Najdete zde překrásné písčité pláže, blankytně modré nebe, teplé moře. To jsou ale jen základní věci. Setkáte se tady i s nádherným tropickým počasím. Příroda je jedním jediným slovem naprosto úchvatná.

Něco o rozloze, poloze, podnebí…

Dominikánská republika leží na jednom z Karibských ostrovů, v souostroví Velké Antily. Rozkládá se na východní části ostrova Hispanolia. Jediným sousedním státem je Haiti. Společná hranice je dlouhá 388 kilometrů. Všude okolo se rozprostírá moře. Většinu jejího území vyplňují horská pásma. Nejvyšší hora je Pico Duarte, 3 807 metrů nad mořem. Nejnižším bodem je jezero Enriquillo, které se nachází pod hladinou moře. Úrodné nížiny se táhnou podél pobřeží.

Dominikánskou republiku objevil před půltisíciletím Kryštof Kolumbus. Při své objevitelské cestě přistál u břehů nového ostrova, který ho uchvátil svou panenskou přírodou. Krásné místo pojmenoval na počest země, v jejichž španělských barvách jel vstříc novým objevům – Hispanolia. I tento světaznalý mořeplavec považoval dlouhé písčité pláže a nádherné palmové háje za nejkrásnější místo, které kdy viděl. Nejdříve byla Dominikánská republika kolonií Španělska a Francie. Teprve v roce 1844 získává tato země nezávislost.

Počasí je zde tropické. Teploty se pohybují v rozmezí 16°C – 30°C. Jelikož se zde vyskytuje vlhké tropické podnebí, je vhodné sbalit si sebou na dovolenou především bavlněné oblečení. Může se vám stát, že při dovolené v Dominikánské republice zažijete i hurikán. Leží totiž v oblasti častého výskytu hurikánu.

Vynikající péče i  aktivity v průběhu dovolené

Ohromné bíle pláže Dominikánské republiky a tropická květena kolem, zaručují kvalitní odpočinek. Průzračné tyrkysové moře skýtá pestrobarevný podmořský svět. Tato země je opravdu pověstným rájem na zemi. Navíc v hotelu máte zaručené nejen ubytování, ale i plnou stravu. Součástí ubytování je neomezené konzumování nápojů v ceně.

Autor obrázku: Ian D. Keating

Kromě lenošení si můžete dopřát i potápění. Potápět se můžete k mořským pestrobarevným útesům, ale i k vrakům potopených lodí. Můžete podnikat túry do hornatého vnitrozemí. Nebo se můžete jen tak toulat malebnými uličkami městečka Santo Domingo. Případně můžete využít jakékoliv sportovní vyžití.

Výlety do okolí vám odhalí historii ostrova. Seznámíte s místním koloritem a životem domorodců. Na památku si můžete nakoupit typické suvenýry. Za vyzkoušení stojí i dominikánská kreolská kuchyně. Dominikánská kuchyně velmi kvalitně kombinuje tradiční evropskou kuchyni s africkými a karibskými tradicemi.

Domluvíte se zde španělsky. Měnovou jednotkou je dominikánské peso. Měnu seženete až v Dominikánské republice. Zde vám vymění eura, nebo americké dolary na dominikánské pesa.

Velmi zajímavým tipem na výlet v Dominikánské republice jsou ostrovy Catalina a Saona. Tyto ostrovy jsou nedotčené civilizací. Potřebujete – li mít naprostý klid od lidské civilizace a oddych, tyto ostrovy jsou nejlepším místem. Ostrovy jsou tvořeny korálovými útesy, nenechte si proto ujít poznání podmořského světa.

Snad každý turista, který navštíví Dominikánskou republiku, si jako suvenýr domů přiveze vynikající třtinový rum. Nejlepší značkou je Brugal či Barceló. Typickým likérem je Mamajuna. Mamajuna působí i jako zázračné afrodiziakum. Recept na tento likér pochází od indiánů.

Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí: Puerto-Plata, Samána, Punta Cana, La Romana, Santo Domingo. V každé oblasti najde něco, co vás naprosto uchvátí. V jedné klid, v druhé sportovní vyžití. Setkat se můžete ve všech s karnevalem.

Dominikánská republika patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Karibiku.