Další rady na dovolenou do Indie
Další rady na dovolenou do Indie

dovolená, dovolená v Indii, Indie

Vlastnosti elektrické sítě

Elektrické napětí 240 V, 50 Hz. Dodávka elektřiny je v Indii velký problém a v některých venkovských lokalitách dosud není zavedena. Napětí často kolísá, proto je k některým elektrickým spotřebičům nezbytný stabilizátor napětí. Výpadky proudu jsou každodenním jevem, proto většina indických domácností není vybavena chladničkami.

Voda a hygiena

Vzhledem k nebezpečí infekčního onemocnění se doporučuje pít zásadně nápoje z uzavřených lahví či krabic. Voda z řek, rybníků i veřejných vodovodů je kontaminována nebezpečnými látkami.

Doporučuje se vyvarovat se „sladkostí“ prodávaných na ulici, veškeré ovoce a zeleninu pečlivě omývat, nepít nápoje s ledem.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Pozor na krádeže

Samozřejmostí je si ohlídat především ty nejdůležitější věci jako je pas, peníze a letenku. Pas noste raději vždy u sebe, letenku a peníze si zamkněte do hotelového trezoru.

Krade se často i ve vlacích nebo na ulici.

Pozor si dejte na falešné průvodčí, či příliš přátelské neznámé osoby. Mohou vám do jídla či pití podat drogu a odcizit vaše zavazadlo.

Drogy

Časy, kdy Indie byla relativně bezpečným rájem levných drog (tráva, hašiš), jsou pryč. Postihy ze zákona jsou nyní tvrdé a při usvědčení je minimálním trestem 10 let.

Speciální protidrogová opatření byla zavedena v Goe, kde podezření se často ztotožňuje s usvědčením.

[hana-code-insert name=’inIndie610x200′ /]

Nebezpečná území v Indii   MZV ČR důrazně žádá občany ČR na soukromé cestě, aby se vyvarovali jakýchkoli cest do Kašmírského údolí.

Každoročně zde dochází k případům postřelení a dokonce i zastřelení cizích turistů a mnoha dalším nebezpečným situacím, z nichž nejčastěji se jedná o zadržování jako rukojmí. Jedinou stabilní oblastí v Kašmíru je oblast kolem Ladakhu (Leh).

V posledních letech došlo k několika případům zmizení cizinců včetně vražd v údolí Kullu v Himachal Pradeshi. Tato oblast je střediskem výroby marihuany a místní drogová mafie může být nebezpečná.

Obecné rady

Také všichni sadhus (asketové, svatí muži) nemusí vždy být tím, za co se vydávají.

Ženy by měly být opatrnější v Goi a v Radžastánu a nechodit osamoceně na pláž v noci.

Radžastán je muslimský stát a ženy by zde měly nosit střídmější oblečení, mít zahalené paže a nohy a vystříhat se těsnějším oblekům.

Přední část autobusu bývá neoficiálně vyhrazena pro rodiny a ženy bez doprovodu. Obecně platí, že žena bez doprovodu je středem větší pozornosti a její cestování v oblastech, které nejsou turisticky zavedené, je netypické a spíše neobvyklé.

Zdravý rozum a přiměřená obezřetnost jsou nejlepší obranou proti nepříjemným událostem. Úvodem je třeba říci, že Indie je bezpečná země i pro samotně cestující turisty. Vyskytují se však místa, kde se mohou vyskytnout problémy.

cestování, cestování po Indii, letenky

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]