Obyvatelé a náboženství v Indii
Obyvatelé a náboženství v Indii

Indie je země, ve které žije velké množství různých Etnických skupin a hovoří se v nich asi tisíci různými jazyky a nářečími. Obyvatelé  Indie také vyznávají mnoho různých náboženství, přestože více než čtyři pětiny z nich jsou hinduisté.

Podle hinduistické tradice se lidé rodí do sociálních vrstev zvaných  kasty. Přísná náboženská pravidla přikazují každé kastě, co má jíst, co si oblékat i jakou vykonávat práci.

Rodinná pouta jsou v Indii velmi důležitá a na  svatbu se často pohlíží spíše jako na spojení dvou rodin než jako na svazek dvou lidí.

Je zvykem, že rodiče vybírají svým dětem životní partnery. Dnes se někteří Indové snaží tato pravidla odstranit a povzbuzují mladé lidi, aby si sami hledali manžela či manželku.

Život v mnoha indických vesnicích se po staletí nezměnil. Lidé si chodí každý den pro vodu do studně a osvětlují si domovy olejovými lampičkami. Avšak v závislosti na růstu hospodářské úrovně se do stále více vesnic zavádí voda a elektřina .

41 % všech chudých světa ale stále žije v Indii.

Obyvatelé vesnic přicházejí ve stále větší míře do měst.  (Ve městech se velký Počet obyvatel tísní v přeplněných chatrčích na předměstích, zatímco mnoho bohatších Indů žije v oblastech, kde je patrný silný západní vliv.

[hana-code-insert name=’inIndie610x200′ /]

Někteří lidé nosí oblečení podle západní módy, jiní dávají přednost tradičním oděvům. Například mnoho Indek nosí jasně barevná sárí . Společenský život se v Indii soustřeďuje na náměstí.

Jsou neustále zaplněna lidmi, kteří si sem chodí vyměňovat novinky a názory za zvuků hlasitě hrající populární hudby , klaksonů aut a volání pouličních prodavačů.

V posledních letech došlo v Indii právě díky stěhování lidí do měst k rapidnímu růstu mnohých měst. Díky tomu tak má Indie mnoho sídel s více než milionem obyvatel. Životní úroveň většiny lidí v těchto oblastech však není vysoká.

Hlavním městem Indie je Nové Dillí.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]