Itálie – Kam na dovolenou
Itálie – tipy na dovolenou

Ligurská riviéra a západní pobřeží

Ligurská riviéra se rozkládá na severu Itálie. Táhne se od Monaka po Slezou. Rozkládá se na 300 km podél pobřeží. Italové ji dělí na riviéru na západě – di Ponente a riviéru na východě di Levanta. Nejznámějšími velkými městy této oblasti jsou Savona, Impéria, Janov, La Spezia. V této oblasti najdeme i několik ostrovů – Palmaria, Tino, Tinetto, Gallinara.
Že tato oblast je jako stvořená k strávení překrásné dovolené svědčí i fakt že 13 pláží z této turistické destinace je ohodnoceno modrými vlajkami.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Krajina v této oblasti je nerovná a hornatá. Kolem pobřeží najdete především holé útesy či krajiny porostlé borovicemi a olivovníky. Dno je většinou nerovné hluboké a proto je to skvělá oblast pro milovníky potápění.
Na pevnině je několik přírodních parků a rezervací na moří pak dvě chráněné oblasti. Cingue Terre a rezervace Portofino.

Panentská riviéra

Na Panentské riviéře najdete především písčité pláže. Mnohé z nich jsou oceněny modrou vlajkou.(Comporosso, Bordighera, Spotorno, Savona. S plážemi: Fomaci e Crocetta/Natarella, Albisola Marina, Albisola Superiore, Celle Ligure a Varazze. Všechna jsou zároveň malebnými turistickými středisky. Naleznete zde aquapark Le Caravelle s mnoha skluzavkami a tobogány všeho druhu.

Levantská riviéra

Levantská riviéra je spíše hornatá. Pokud se vydáte na dovolenou do této oblasti tak zde kromě útesů můžete vidět i korály a až trochu nevšední typy pláží. I zde jsou pláže které byly oceněny modrou vlajkou. (Chiavari, Lavagna, Moneglia a Lerici. )

[hana-code-insert name=’inItalie610x200′ /]

Západní pobřeží

Západní pobřeží se táhne kraji Toskánskem Latiem.Nachází se zde pláže písčité i útesy.15 z pláží ze západního pobřeží bylo označeno modře. Jsou to například tyto pláže: (San Vincenzo, Marina e Principina di Grosseto, Forte dei Marmi, Camaiore, Cecina-Gorette e Marina di Cecina, Bibbona, Monte Argentario, Sperlonga a Gaeta ). Na západním pobřeží najdete i spousy památek. Například město Řím, Pisa patřící k památkám Unesco.

Palmová riviéra

Jak si své jméno „ Palmová riviéra „ vysloužila je zřejmé už z jejího názvu. Palmová riviéra se rozkládá ve dvou Italských regiónech. (Marche, Abruzzo.)Palmovou riviéru najdeme na území od San Marina po Vlasto.Pláže na Palmové riviéře jsou především písčité.(23 pláží z této turisticky oblíbené destinace je oceněno modrou vlajkou).

V této oblasti byly vybudovány i velké lodní přístavy jako třeba Pesaro, Fano, Ancona a Pescara. Nedaleko Palmové riviéry se každoročně konají bujaré slavnosti ve městečku Offagna. K dalším podobně oblíbeným slavnostem patří svátek svatého Ondřeje, který se koná každou poslední neděli v červenci v Pecaře.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]