Za památkami a zábavou do Francie

Eiffelova věž

Eiffelova věž, Autor obrázku: Joe deSousa

Zeptáte-li se cestovatelů, kam by se chtěli během svého života podívat, bude Francie patřit mezi nejvíce zmiňované destinace. Není se čemu divit. Francie se pyšní skvělými přírodními podmínkami, díky kterým se sem vydává celoročně mnoho turistů. Možná si říkáte, že se přírodním bohatstvím pyšní i spousta dalších zemí, které však nejsou mezi turisty tak oblíbené a proto za oblibou Francie musí stát ještě něco dalšího. Ano, máte pravdu. Francie pečuje o svoji image vhodné země pro letní i zimní dovolenou. Vždyť skoro v každém romantickém filmu je Francie, a obzvláště hlavní město Paříž, vyobrazována jako místo pro zamilované.

Kdy se vydat do Francie?

Ať už jste vášnivý lyžař, plážový „povaleč“ nebo památkový nadšenec, ve Francii si v každém ročním období vyberete vhodnou oblast pro svůj pobyt. Přesto byste termín svého pobytu měli pečlivě zvažovat a předejít tak stresovým situacím, způsobených přeplněnými hotely, památkami i silnicemi. Proto si před rezervací dovolené ve Francii zkontrolujte termíny školních prázdnin a svátků, vyhnete se tak davům místních obyvatel. Pokud chcete minimalizovat i zástupy turistů, vydejte se na dovolenou na začátku nebo naopak na konci sezóny, ať už se jedná o zimní nebo letní pobyt. Kromě menšího počtu turistů také ušetříte, protože zájezdy do Francie jsou v těchto obdobích levnější.

Paříž nebo pláže a hory?

Chystáte-li se do Francie na delší dobu, tak není problém navštívit více míst. Francie je prošpikována sítí železnic a tak se dostanete z Paříže k mořskému pobřeží nebo do hor, snadno a rychle. Navíc bude jízda rychlostním vlakem TGV neopakovatelným zážitkem, nad kterým zaplesá srdce nejednoho technického fanouška.  Doporučujeme odstartovat vaši letní dovolenou krátkým pobytem v Paříži, jelikož čekání ve frontách a pobyt v rozpáleném městě je fyzicky náročné a následovný pobyt a relax u moře vás krásně osvěží. Tudíž se díky dovolené zakončené u moře, nebudete po svém návratu domů cítit jako by vás přejel parní válec. Pro navštívení těch nejzajímavějších památek vám bohatě stačí strávit víkend v Paříži. Na jaké památky byste neměli zapomenout? Tou nejznámější památkou je Eiffelova věž, kterou znají snad úplně všichni a nikdo ji nezapomene navštívit. Z Eiffelovky se můžete pokochat krásným výhledem na Paříž nebo si dát relaxační pauzu v parku před ní. Dalšími zajímavými památkami jsou, Louvre, Musse d´Orsay, Pantheon, Notre Dame a blízko Paříže ležící zámek ve Versailles. Pro filmové a seriálové nadšence, kteří se rádi baví je jasnou volbou Disneyland v Paříži.

Neváhejte, památek i krásných míst je ve Francii spoustu, tak si splňte svůj sen a vyjeďte na dovolenou.