Chorvatsko – kam na dovolenou? – Istrie
Istrie

Je bohatě členěný chorvatský poloostrov se spoustou členitostí a zátok. Poblíž poloostrova je také velké množství ostrůvků. Čekejte krásné moře, čisté pláže a skvěle vybavené hotely. Název Istrie pochází z dávných dob kdy na tomto území žil kmen Histri je to už dva tisíce let.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Co ovlivnilo tuto krajinu? Jednodušší by bylo říci co ne, ale zkusme to: Římské císařství, Byzanc, stěhování Slovanů, feudalismus Chorvatů, Germánů, Benátská republika, napoleonská dobývání, Rakousko – Uherská monarchie, království Italské a Jugoslávské, světové války a poválečná Titova Jugoslávie, atd., to vše ovlivnilo Istrii.
Dnes je Istrie největším poloostrovem Jadranu a zároveň nejvíce rozvinutá rekreační oblast Chorvatska. Je ideálním cílem všech kteří na své dovolené hledají změnu.

Tip: nejobsáhlejší stránky o Ubytování v Chorvatsku

Mimo jiné zde můžete navštívit malebné rybářské vesničky, historická města, ale i moderní rekreační střediska na pobřeží či nekonečné vinice a olivovníky ve vnitrozemí.
Podél pobřeží najdeme více jak třicet větších přístavů. Rostlinstvo je zde bujné. Daří se zde především dubům a borovicím.Bohatý život pod mořskou hladinou nabízí spousty nezapomenutelných zážitků při potápění.

Umag – je středověké městečko na břehu velmi členitého pobřeží s mnoha ostrůvky,borovými lesy a bohatou středomořskou vegetací. V okolí Umagu najdete vinice odkud se sbírají ty nejlepší hrozny k výrobě prvotřídního isterského vína.

Novigrad – Je to starobylé městečko a letovisko v zátoce Mirna s 2000 obyvateli. Tato oblast je doposud bohatá na zeleň s lesní porosty. Nedaleko Novigradu se do moře vlévá řeka Mirna a její ústí je zvláště bohaté na ryby.Ke krásné dominantě města patří úzké uličky mezi starodávnými kamennými domy.

Poreč – Je největším střediskem cestovního ruchu na Istrii. Nejdete zde celou řadu překrásných historických památek. (například pozůstatky římských chrámů).
Poreč získala 7 krát za sebou první místo v soutěži „Modrý květ“ což je soutěž o nejhezčí místo na Jadranu.
Poreč pláže – přírodní,oblázkové
Poreč služby – obchod, vodní sporty, půjčovna kol, minigolf, wellness

[hana-code-insert name=’inChorvatsko610x200′ /]

Rovinnj – Je jedním z klenotů Chorvatska. Především je typická svou starobylou architekturou (úzkými uličkami,tajemnými průchody a schodišti). Mnozí turisté jí považují za nejromantičtější místo na Jadranu. Díky lesům které rostou v jejím okolí, čistému moři a spoustou ostrůvků ji každoročně navštíví tisíce turistů.
Nedaleko Rovinje je přírodní a rybí rezervace a zároveň Limski záliv, který připomíná norské fjordy.
Rovinj pláže-kamenité, oblázkové,přírodní s upravenými plochami na slunění.
Rovinj služby – potápění, restaurace, sporty, obchody, kadeřnictví, ambulance.

Pula – Je to největší a nestarší město Istrie s tisíce let starou minulostí. Do dnešní doby se tu dochovalo spousty památek. (Vítězný oblouk, Augustův chrám, Koloseum, Amfiteátr. V Pule najdete kromě nádherného moře i mezinárodní letiště,železnici i přístav).
Na lesnatém poloostrově byla vybudována moderní turistická centra lákající každoročně spousty turistů na dovolenou. Nedaleko Puly asi 10 km západně podél pobřeží leží rybářská a turistická oblast Medulin. Tato destinace je zaměřená především k rekreaci rodin s dětmi kteří ocení na pláži pozvolný vstup do vody.
Brujuni – nejkrásnější souostroví Jadranu. Dříve zde měla rezidence římská šlechta. Dnes je tato oblast národním parkem.
Pula pláže – štěrkopískové s pozvolným vstupem do vody, oblázkové.
Pula služby – restaurace, obchody, tržnice, autobus, železnice, letiště, půjčování kol, vodní sporty.

Rabac – Tato dnes velmi vyhledávaná turistická destinace byla dříve rybářskou vesničkou. V klidných zátokách ve kterých se dubové,borové a cypřišové háje spouštějí až k samotnému moři je vybudováno několik pohodlných hotelů.
Rabac leží na pomyslné hranici Istrie a Kvarnerské riviéry.
Rabac pláže – oblázkové a písčité s pozvolným vstupem do vody.
Rabac služby – Potápěčský klub, restaurace, vodní sporty.

Chorvatsko

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]

Uložit

Uložit