SAE- Spojené Arabské Emiráty
SAE- Spojené Arabské Emiráty

SAE  – Spojené Arabské Emiráty je stát ležící na středním východě. Rozkládá se na 83 600 km2 na arabském poloostrově. SAE má za sousedy Saudskou Arábii, a Omán. Většina území SAE je pokryta pouští. Počasí je zde tropické a suché, často zde přichází písečné bouře.

V SAE žije okolo 7 miliónů obyvatel. Pouze 20% občanů SAE jsou původní obyvatelé. Zbytek tvoří přistěhovalci z Pákistánu, Iránu, Iráku a Indie. 70% občanů SAE vyznávají islám. Z dalších náboženství které je zde uznávané je hinduismus. Drtivá většina obyvatel žije na pobřeží. Z toho 60 % obyvatel jen ve městech Abú Dhábí a Dubaji. Přes 95 % území je v podstatě liduprázdné.

Úředním jazykem v SAE je arabština, domluvíte se však často i anglicky. Hlavní městem SAE je Abú Dhábí. Časový posun při cestě do SAE je + 2 hodiny. Pokud se tedy rozhodnete tuto orientem provoněnou zemi navštívit nezapomeňte si změnit čas. Pokud milujete krásné pláže s jemným pískem a průzračně čistým mořem, jste v Spojených Arabských Emirátech správně. Jestliže jste ubytovaní v hotelu, jehož pláž sousedí s veřejnou pláží, měli byste se připravit na takovou zvláštní a pro nás nezvyklou věc.

[hana-code-insert name=’inSAE610x200′ /]

Hotelová pláž je od té veřejné většinou oddělena plotem vedoucím až několik metrů do moře, přes který není vidět. Dobré je vědět, že přestože do SAE jezdí každoročně na dovolenou spousty a spousty turistů, není vhodné se na veřejných pláží koupat pouze v plavkách. Místní ženy se koupají zahalené. U hotelu se však můžete koupat jak jste zvyklí u nás v Evropě.

Východní pobřeží SAE je rájem pro potápěče a milovníky šnorchlování. Najdete tu podmořská skaliska porostlá koráli, různé druhy barevných tropických rybek, ale i mořské želvy nebo žraloky. Pokud jste již v potápění zkušenější, můžete si troufnout prozkoumat i podmořské jeskyně, které se nacházejí dále od pobřeží emirátu Fujairah, v nichž žijí různé druhy žraloků. V průzračně čisté vodě to bude krásná podívaná.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]