Krásné Švýcarsko si zamilují i milovníci městského života
Luxusní chuť čokolády Lindor, elegantní švýcarské hodinky, které si beru pouze při zvláštních příležitostech a nádherná krajina, která mě vždy fascinovala. To jsou mé vzpomínky na krásné a příjemné Švýcarsko.

Kde hledat Švýcarsko?

Tento hornatý vnitrozemní stát leží v jihozápadní části střední Evropy. Jeho doménou jsou především Alpy, kterými je z velké části tvořen. Ne nadarmo je Švýcarsko považováno za nejhornatější zemi v Evropě. Nalezneme zde i největší horu Alp Dufourspitze vysokou 4634 m.

Proč navštívit Švýcarsko?

Švýcarsko je výborným typem dovolené především pro milovníky turismu. Cestovatelé, zde najdou například:

Lugano – krásné nejjižněji položené město Švýcarska, které díky své poloze navozuje atmosféru slunné Itálie. Zde si u vody můžete odpočinout od zdolávání hor a ledovců. V tomto místě si opravdu budete připadat jako ,,u moře“.

Ženevu, která je dalším atraktivním a významným městem Švýcarska. Mnoho lidí má město v podvědomí díky mezinárodní organizaci Červeného kříže. Dá se říci, že patří mezi jedno z nejrušnějších měst Švýcarska. Krásy města můžete obdivovat během projížďky po ženevském jezeře a pohledem na jeho dominantu zvanou Jet d Eau – velký vodotrysk, který vznikl zcela náhodou. Původním účelem bylo, aby vodotrysk uvolnil tlak v potrubí, ale veřejnosti se zalíbil natolik, že po ,,zdokonalení“ se stal jednou z nejnavštěvovanějších ,,atrakcí“ města.

Za zmínku stojí ,,švýcarské květinové hodiny“ a po jejich prohlídce například odpočinek v příjemném parku Jardin Anglais.

Velký Aletschký ledovec – jehož rozloha činní 81km². Ledovec můžete sledovat z několika vyhlídek. Nejvíce se však doporučuje vyhlídka z vrcholu Eggishorn, kam můžete vyjet i lanovkou.

Švýcarsko skýtá mnoho nádherných míst, která Vás zaručeně osloví. Můžete strávit čas procházkami krásných měst, jejichž obchůdky a kavárny nabízí turistům nesčetně místních produktů a suvenýrů. Nebo strávit dny na příjemném a klidném místě na venkově v horách, kde Vás i v létě v brzkých ranních hodinách pohledem z okna vítá ,,opar“ na obloze.