Exotická dovolená nesmí být bez vrušení, nových poznatků a ochutnání cizích specialit
ChorvatskoPřemýšlíte o tom, jak strávit svou dovolenou? Láká Vás cestování a objevování zajímavých míst naší planety? Chcete poznat jiné kultury, zvyky a obyvatele jiných zemí? Existuje jedno lehké řešení, jak si toto přání splnit. Stačí si pořídit exotickou dovolenou.

Exotická dovolená – zajímavá místa naší planety

Můžete poznat dosud jen málo prozkoumaná místa země. Jisté bude, že výběr Vaši exotické dovolené ovlivní stav financí. I když v dnešní moderní době nejsou ani finance velkým problémem. Seženete ji poměrně levně.

Její koupě je snad snem a představou každého z nás. Ať už o ní sní dobrodruh nebo romantická duše. Právě exotická dovolená je synonymem pro spalující paprsky, azurové nebe, písčité pláže. Divoké mořské vlny, vzdálené země a jejich jedinečnost. To je to, co Vás na exotické dovolené uchvátí.

Ačkoliv i Evropa skrývá ve svých útrobách mnoho dominant, které stojí za to spatřit na vlastní oči, v posledních letech se zájem o její krásy malinko snižuje. Ptáte se proč? Lidé velice rádi objevují nepoznané. Chtějí prozkoumat daleké země, jenž jsou prosyceny vůní exotiky. Není se tedy čemu divit, že exotická dovolená se stala hitem číslo jedna.

Jenže kam přesně se za těmito zážitky vydat?

Co Vám může exotická dovolená nabídnout? Vše, jen ne nudu. V článku vám přineseme pár tipů, kam se za exotickou dovolenou vydat.

Co tedy může exotická dovolená zvídavým turistům i milovníkům odpočinku nabídnout? Není toho vskutku málo. Jen si to představte – rozlehlé písčité pláže, které jsou lemované ztepilými palmami. Kulinářské speciality, z nichž se Vám budou sliny sbíhat ještě několik dnů. A v neposlední řadě je to jedinečná kultura a zdejší milé obyvatelstvo, které si zamilujete. To vše, pocítíte, okusíte a zažijete v případě, že si zvolíte exotickou dovolenou.

Exotická dovolená v africké Keni

Nezapomenutelná dovolená se dá prožít na východním pobřeží rovníkové Afriky. Tedy přesněji řečeno dá se prožít v Keni. Nejen, že se tady můžete těšit na koupání v teplých mořských vlnách. Zároveň se zde můžete těšit i na sledování dech beroucích korálových útesů či divoké zvěře, která tady nalezla domov. Toužíte – li po nevšedních exotických zážitcích, během nichž doslova poznáte nepoznané, Keňa je tou pravou destinací.

Exotická dovolená Srí Lanka

Krásnou dovolenou můžete prožít i na ostrově, který připomíná svým tvarem čajový list. Tento ostrov leží v jihovýchodní Asii. Tato destinace je neposkvrněné místo, kde zažijte opravdu velkou dávku exotiky. Dopřát si můžete wellness, odpočinek na plážích. Nebo si prostě dopřejete návštěvu pevnosti Sigirya či budete hrát golf. Exotická dovolená na Srí Lance se dá strávit aktivním způsobem. Tento fakt z ní dělá výborné místo pro exotickou dovolenou pro každého z nás.

Exotická dovolená Maledivy

Maledivy se nachází v říši tisíce ostrovů a atolů rozložených ve vodách Indického oceánu. Maledivy lákají i velkou porcí romantiky. Skrývají mnoho ostrůvků a výborných podmínek pro vodní sporty. Najdete zde i typické maledivské restaurace, ve kterých můžete ochutnat vyhlášené místní speciality. To je ta pravá exotická dovolená pro romantické duše.

Exotická dovolená Bali

Exotickou dovolenou si můžete užít i na ostrově Bohů na Bali. Uchvátí vás zde množství chrámů, úžasný podmořský svět, sloni safari. Uchvátí vás i nevyzpytatelné vulkány. Toto vše dostalo Bali do vínku. Na Bali se dá prožít krásná, dobrodružná i romantická dovolená.

Závěrem chybí dodat jen pár rad. Aby, byla vaše exotická dovolená bezchybná, je dobré se předem informovat o tom, co můžete od dané destinace očekávat.