Letní dovolená u moře 2013 aneb kam češi pojedou letos nejčastěji
Letní dovolená u moře 2013 se kvapem blíží a s tím i související každoroční rodinné výběry, kam na dovolenou. My se v tomto článku podíváme na nejoblíbenější destinace, které každoročně kralují žebříčku nejnavštěvovanějších lokalit. Pojďme nabrat trochu inspirace společně!

Chorvatsko

chorvatskoJiž dlouhá léta se každoročně na prvním místě žebříčku umisťuje Chorvatsko. Jedná se o zemi, která je českým turistům blízká a někdy si dokonce myslím, že se jedná o přežitek z dob komunismu. Opak je ale zřejmě pravdou. Chorvatsko nabízí poměrně levnou dovolenou, čisté moře, slušné ubytovací podmínky a dobrou dopravní dostupnost. Právě z těchto důvodů češi nejraději do Chorvatska jezdí, někteří dokonce na jediné místo již několik let po sobě.

Egypt

egyptPokud bychom vynechali z našeho seznamu nejoblíbenějších letních destinací Čechů právě Chorvatsko, vítězem našeho žebříčku by byl Egypt. Destinace, která nabízí celoroční koupání a průzračně čisté moře s pestrobarevnou flórou a faunou je rájem nejen potápěčů a milovníků šnorchlování, ale také lidí, kteří si chtějí odpočinout a zapomenout na své starosti.

Právě last minute Egypt all inclusive zájezdy poskytují to, co nejen čeští turisté milují. Jídlo a pití bez omezení, tedy jezte a pijte co hrdlo ráčí. Pokud nepatříte zrovna mezi ty, kteří se rádi během dovolené povalují na pláži a pijí koktejly, Egypt je zemí faraonů a jedné z prvních civilizací na světě, takže je tu i dostatek prostoru pro poznávání. Za návštěvu stojí pyramidy v Gíze, chrám v Luxoru či Údolí králů.

Španělsko

španělskoV mém žebříčku třetí nejnavštěvovanější země je Španělsko. Lidé nejčastěji zavítají do Katalánska na pobřeží Costa Brava či Costa Dorada, které na sebe navazují. Jedná se o lokalitu, kam se každoročně uchýlí statisíce turistů z celého světa.

A jak bude vypadat vaše dovolená 2013 u moře?