Exotika, jiná kultura, odlišná kuchyně… To vše vás čeká při dovolené v Africe
Autor obrázku: Randy OHC

Dovolená v Africe patří do kategorie exotických dovolených. Dlouhodobě spadá mezi nejoblíbenější kontinenty pro pobyty. Není se ani čemu divit, že si získala oblibu u mnoha turistů z celého světa. Nabízí nespočet možností, jak prožít čas klidu a bezstarostných dnů.

V Africe můžete strávit relaxační dovolenou u pobřeží Středozemního moře či moře Rudého. Zvolit si také můžete formu poznávacího zájezdu. Pokud Vás přitahuje konkrétní stát Afriky, tak se můžete vydat tam a poznávat krásný kontinent a jeho letoviska s ojedinělou atmosférou. Pestrá nabídka zaujme každého, ať už touží po dobrodružství či po odpočinku.

Kdo ji jednou navštíví, rád se tam vrací. Zůstává v něm ta magická atmosféra, veze si domů z dovolené kouzlo Afriky. Tento kontinent se může pyšnit několika místy, které mohou být nazývány rájem na zemi. Právě zde jsou postaveny nejluxusnější hotelové resorty, právě zde můžete prožít svou dovolenou snů.

Turistické informace o Africe

Afrika je třetím největším kontinentem na světě. Ze západu ji omývá Atlanský oceán, na východě oceán Indický. Od Evropy je oddělena Středozemním mořem a Giblartarským průlivem, od Asie Rudé moře a Suezský průplav.

Velkou část území tvoří pouště (Sahara, Kalahari), polopouště a savany. V centrální části Afriky se pak nachází deštné pralesy. Vzhledem ke složení obyvatelstva se této zemi často přezdívá „černý kontinent“. Je považována za kolébku, odkud vyšel člověk. Právě odsud se člověk rozšířil do ostatních koutů světa.

Africe náleží ostrov Madagaskar, Somálský poloostrov a Guinejský záliv. Povrch tvoří náhorní plošiny, pánve, pouště, pohoří a mnoho sopek. Nejznámějším pohořím je Kilimandžáro. Dále zde najdeme Dračí hory a pohoří Atlas. Afrika leží na litosférických deskách. Hranici mezi litosférickými deskami tvoří středoafrická příkopová propadlina a v ní se nacházejí jezera Malawi a Tanganika.

Počasí v Africe

O počasí se rozhodně nemusíte bát. Afrika je nejteplejším kontinentem na zeměkouli, déšť je tady velmi výjimečný. Domů se vrátíte do bronzova opálení. Jen si dejte pozor, ať nechytnete úpal. Vyplatí se vzít si sebou opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem.

Co udělat před odjezdem na dovolenou do Afriky

Autor obrázku: David Berkowitz

Jedete-li do Afriky poprvé, je třeba ještě před odjezdem vědět, kde začít svou dovolenou. Je fajn připravit si dopředu plán co lze podniknout a jak si co nejlépe užít vaši dovolenou. Hlavním pravidlem je: dejte si na vše dostatek času. Vytvořte si seznam toho, co chcete vidět. Afrika je země, která Vám nabídne nejen koupání v moři, ale i možnost návštěvy exotického safari.

Pokud vás láká koupání v moři, tak si pořiďte dovolenou v severní Africe. Právě zde se nachází Egypt, Tunisko a Maroko. Tři nejnavštěvovanější destinace, kde dovolená znamená především odpočinek, relaxaci a koupání v moři. Ve většině případu je dovolená trávená v těchto destinacích zajištěná formou all inclusive. Díky tomuto programu prožijete opravdu bezstarostnou dovolenou v Africe.