Vydejte se do hlavního města Norska! Oslo a jeho zajímavá místa
Oslo je hlavní město Norska a určitě jako spousty hlavních měst, má svým turistům co nabídnout. V roce 1048 bylo Oslo založeno králem Haraldem III. Má kolem 530 000 obyvatel, ale třetinu z toho tvoří imigranti.

Kam se vydat v Oslu?

Co takhle na vor, který se jmenuje Kon-Tiki a na kterém se nachází muzeum. Vor se proslavil tím, že na něm v roce 1947 známý norský spisovatel Thor Heyerdahl spolu s dalšími 5 lidmi přeplul Tichý oceán. 101 dnů těmto lidem trvalo, než urazili 6 700 km. Na počest tohoto spisovatele potom vzniklo v Norsku muzeum, kde je možno vidět předměty, které měli při plavbě Tichým oceánem tito lidé u sebe.

V muzeu Fram je vystavena loď, se kterou plul do Antarktidy Roald Amundsen. Toto jméno není třeba představovat především milovníkům vodky. V muzeu si pak můžete loď prohlédnout a volně se v ní pohybovat.

Dalším místem kam se vydat v Oslu je Frogner Park, což je veřejný park v Norsku, který se nachází v Oslu. Dříve tento park patřil bohaté rodině, která zde měla své zemědělské panství a po 19. století již park patří Oslu. Park je plný soch. K vidění je jich více jak 212, ty představují různé věkové kategorie lidí a také různé nálady. Nejznámější sochou je socha Monolith. Najdete na ní 121 figur.

Do Osla se můžete vydat po vlastní ose, nebo s cestovní agenturou, která pořádá poznávací zájezdy a díky tomu můžete mít po ruce i průvodce, který vám poví o historii a představí vám památky, které byste možná dlouho hledali a o kterým třeba ani nevíte. Něž do Osla vyrazíte, nastudujte si kam se vydat, kde se ubytovat a co se vyplatí si do Osla vzít, nebo naopak koupit přímo na místě. Také nezapomeňte sledovat počasí, abyste věděli, na co se připravit. Do Osla můžete doletět i letadlem, kdy se z mezinárodního letiště dostanete do města rychlovlakem.