Poznávací zájezd Paříž
Autor obrázku: Moyan Brenn

Poznávací zájezd do Paříže si můžeme zakoupit u cestovní kanceláře. V posledních letech se neustále zvyšuje poptávka po tomto poznávacím zájezdu. Jestli se sami sebe stále ptáte, co Vám může nabídnout, tak věřte, že Vám toho nabídne neskutečně mnoho. Hlavní a nespornou výhodou je poznání metropole na Seině, kterou si oblíbili i umělci.

Ještě před zakoupením poznávacího zájezdu do Paříže, je žádoucí seznámit se základními údaji a povinnostmi. Určitě je důležité vědět, jaké povinnosti má cestovní kancelář. Ačkoliv by se to stávat nemělo, je pravdou, že někdy nás poznávací zájezd může zklamat. Toto se děje především, když si nezjistíme podrobné informace.

Co je poznávací zájezd

Obecně se považuje za druh zájezdu, který je spojen s poznáním. Zájezd může být spojen s poznáním památek, historie, přírodních rezervací a kulturních institucí. Před jeho zakoupením je však nutné zeptat se, co vše je zahrnuto v jeho ceně. Někdy se totiž stává, že v ceně není započítáno vstupné do navštěvovaných objektů, památek a národních rezervací. Některé cestovní kanceláře neuvádějí u těchto zájezdů ani jména ubytovacích zařízení v destinacích. Vždy proto vyžadujte přesná jména hotelů, ve kterých budete během zájezdu nocovat. Tyto informace platí i při pořízení poznávacího zájezdu do Paříže.

Poznávací zájezd Paříž

Nabízí se vám krásná příležitost k prozkoumání Francie. Vždyť již před 150 lety pronesl Frederik Schopen nezapomenutelnou větu: „Paříž je vše, co chceš.“ Paříž je město, kde se nevěsty chtějí vdávat, muži chtějí potkat Hemingwaye a děti chtějí navštívit Legoland. Paříž je kouzelné město nad Seinou.

Přinese vám poznání kouzla města, které sílí již více než dva tisíce let. Přes dva tisíce let přidávají králové, císaři a prezidenti Francie klenoty do kulturní pokladnice. Pojďte prostřednictvím poznávacího zájezdu poznat tuto metropoli. Poznejte metropoli jako římské posádkové město, univerzitní město, sídlo středověkých panovníků, město revoluce, císařství a republiky, město módy a elegance, klenotnici kultury a umění.

Co vše můžete navštívit

Poznejte toto nestárnoucí město s širokými bulváry, značkovými obchody, rozlehlými parky a architekturou snad všech stavebních slohů. Poznávací zájezd je několika denní. Obvykle se zahajuje prohlídkou proslulé katedrály Notre Dame na ostrově La Cité uprostřed Seiny.

Cestou k Louvru zahlédnete justiční budovy hlavního města Francie, umělecké centrum Pompidou a královský palác. Opomenuta nebude ani nová čtvrť La Dénse se skleněnou architekturou v čele s novodobým Vítězným obloukem. Naproti tomu čtvrť Montmarte nás vrátí mezi pařížskou uměleckou bohému. Vrcholem prohlídky je výstup na Eiffelovou věž. Odměnou je nádherný pohled na celou Paříž z jejího nejvyššího patra.