Dovolená v Alpách může mít spoustu podob
Přemýšlíte nad tím, kde strávíte svou dovolenou? V hlavě máte tisíci myšlenek, jak by se dovolaná dala strávit a nemůžete si zvolit to správné místo pro dovolenou. Víte-li, že vás neláká strávit ji u moře, tak si zvolte dovolenou v Alpách. Je vhodná pro všechny milovníky horské turistiky.

Mnoho lidí si dnes neumí představit svou dovolenou bez hor, velkolepých scenérií a úchvatných zážitků. Právě z tohoto důvodu se Alpy staly velkým lákadlem. Dovolená zde je nejenom luxusní, ale i výzva k dovolené kdykoliv v roce. Poznejte tak krásy horolezectví, turistiky, fantastického lyžování a golfu. Je to ten pravý adrenalinový zážitek.

Alpy a jejich nepřekonatelnost

Alpy představují kamenné srdce Evropy. Rozkládají se na území sedmi státu. Nejsou to jen skalní stěny a nebytečné hory. V Alpách naleznete také hluboké lesy, rozkvetlé luky, vynikají i ojedinělou tradicí místních obyvatel.

Tvoří nejrozsáhlejší evropské pohoří. Alpy se však nenacházejí jen na evropském kontinentě. Existují ještě další troje Alpy. A to Alpy Australské, Novozélandské a Japonské. Takže dovolená v Alpách se nemusí odehrávat jenom na Evropském kontinentě. Záleží jen na Vás, které Alpy si pro dovolenou zvolíte.

Evropské alpské pohoří se táhne v šířce od 130 – 260 kilometrů v délce kolem 1 200 kilometrů celkem přes sedm států. Táhnou se od francouzské riviéry až po pobřeží Středozemního moře až na východ k Vídni. Zaujímají rozlohu kolem 180 000 km2. Alpy se skládají ze dvou podcelků – východní a západní.

Možnosti strávení dovolené v Aplách

Dovolená v Alpách představuje jedinečnou možnost relaxovat a osvěžit se v příjemném klimatu s příjemnými teplotami i v létě. Najdete tu nejen krásné hory, které jsou velmi oblíbené horolezci, ale i teplá jezera s palmami a další přímořskou vegetací. Dovolená v Alpách je tím správným synonymem pro dovolenou aktivní. V každé oblasti najdete něco, co vás zaujme.

Zkusit můžete sjíždění divokých řek na lodích, nebo sjíždění kaňonů s vodopády. U vodopádu máte jedinečnou možnost zkusit stále oblíbenější rafting. Na své si přijdou i milovníci jeskyní. V Alpách je ukryto neskutečně mnoho malebných jeskyní, které lákají turisty na své tajemství pevně chráněné uvnitř. Najdete je nejen v horách, ale i ve vnitrozemí. Často jsou ukryté i pod hladinou jezer.

Dovolená v Alpách Vám nabídne všestranné vyžití. Ubytování je zajištěno v krásných a luxusních středicích s plným vybavením. Střediska jsou umístěná v malebných městech a vesnicích. Poznáte tak bohatou kulturu, architekturu a život místních obyvatel. Každý den své dovolené můžete vyzkoušet něco jiného. Na takto strávený čas budete rádi vzpomínat.

Alpské počasí

Počasí je zde velmi příjemné. Letní Alpy jsou totiž velmi teplé. Počasí panuje skoro stejné, jako u moře. Dny i večery můžete především v červenci a srpnu trávit v šortkách a tričku. Jen občas se vyskytne menší dešťová přeháňka.

Mezi nejoblíbenější turistické destinace patří Rakouské Alpy, Francouzské Alpy, Italské Alpy a Slovinské Alpy. Dovolená strávená tady Vám přinese odpočinek od každodenních starostí a strastí. Pohyb a procházky po alpské přírodě působí blahodárně na psychiku člověka.