Kitzbühel, ráj nejen pro lyžaře




Kitzbühel – ráj nejen pro lyžaře

Kitzbühel patří mezi nejznámější alpská střediska v Rakousku. Město najdete v Tyrolsku na řece Kitzbühler Ache. Z okolí na ně majestátně shlížejí vrcholy Hahnenkammu a Kitzbüheler Hornu.

Právě sjezdovka Hahnenkamm patří k nejproslulejším na celém světě a pravidelně se zde jezdí závody Světového poháru v alpském lyžování.

V Kitzbühelu naleznete širokou nabídku ubytování včetně pětihvězdičkových hotelů pro nejnáročnější klientelu. Můžete si zde ale pořídit i vlastní apartmán nebo dům.  Jako občané Evropské unie můžete nemovitosti v Rakousku kupovat bez zásadních omezení. Oproti méně exponovaným lokalitám je ale potřeba počítat s o něco vyšší cenou.

Kromě vynikajících sjezdovek nechybí ani běžkařské tratě, na jezeru Schwarzsee zase bývá pro bruslaře připravený umetený ovál. Vyzkoušet si tu ale můžete i curling. Vedle typicky zimních aktivit nabízí Kitzbühel bohaté možnosti vyžití také v ostatních obdobích roku.

V okolí naleznete několik stovek kilometrů značených turistických stezek.  V centru Kitzbühelu můžete využít služeb aquacentra, majitelé lyžařských lístků jistě ocení zajímavé slevy, které zde na ně během hlavní sezony čekají. Na své si zde přijdou i gurmáni. Pro návštěvníky města je zde k dispozici nespočet restaurací, kavárniček a vináren, ve kterých se můžete těšit na speciality místní kuchyně. 

Trendem posledních let se stává budování golfových hřišť v blízkosti alpských zimních středisek. Ta chtějí být pro návštěvníky atraktivní nejen pár zimních měsíců, a proto se předhánějí s nabídkou aktivit využitelných po zbytek roku. V blízkém okolí města si tak můžete zahrát pod panoramatem mohutných alpských vrcholů hned na několika golfových hřištích (osmnácti i devítijamkových).

Dobrou zprávou pro cestovatele je i dobrá dopravní dostupnost z České republiky. Z Prahy je to do Kitzbühelu cca 500 kilometrů a cesta se bez problémů nechá zvládnout za pět až šest hodin.