Egypt čechy jednoduše baví! Víte, čím to je?
Proč strávit dovolenou v Egyptě? Egypt je čím dál tím více oblíbeným cílem českých turistů. Nabízí totiž tisíce možností, jak strávit dovolenou. Můžete si naplánovat cokoliv. Záleží jen na Vás a na tom, co máte během dovolené chuť dělat.

Aktivity pro akční i pohodlné

Autor obrázku: Charlie Phillips

Máte chuť na potápění v Rudém moři? Či máte chuť na plavbu po Nilu ke starověkým chrámům a hrobkám? Právě v Egyptě si obě přání splníte. Užijete si moře, privátní pláže a potápění u jedněch z nejkrásnějších korálů na světě. Neodmyslitelnou součást tvoří i služby all inclusive.

Egypt je zemí, kde se snoubí dávná historie dob faraónů s moderní civilizací. Moře je průzračné, zářivě modré, místy temně azurové. Barvy moře oživují tisíce druhů rybek, korálů, podmořských jeskyní a vraků lodí. Tato země okouzlí každého návštěvníka. Nejen svými pyramidami obklopenými tajemstvím, ze kterého se dají dech, ale i svou bohatou historií.

Zeměpisná poloha Egypta

Rozprostírá se velkou částí na severovýchodním cípu afrického kontinentu. Sinajským poloostrovem zabíhá až do Asie. Na severu hraničí se Středozemním mořem a na východě s mořem Rudým. Z jihu a ze západu je Egypt obklopen Libyí a Súdánem.

Osu tvoří úrodné údolí řeky Nil, které ústí širokou deltou do Středozemního moře. Ostatní části obklopuje kamenitá i písčitá poušť. Poušť přechází v rozeklané horské hřebeny na řadě míst. Egypt se stal proslulým především díky největší starověké civilizaci. Svou slávu si uchoval i díky pyramidám, chrámům a mumiím.

Oficiálně se Egypt nazývá Egyptská arabská republika. Hlavním městem je Káhira a je někdy díky své poloze označována za Matku světa. Úředním jazykem je arabština. Ovšem v podnikatelské a státní sféře se domluvíte anglicky. Nemusíte se tak bát, že se na dovolené nedomluvíte.

Krásné a teplé počasí

Autor obrázku: Andrew A. Shenouda

Počasí na dovolené vás ničím nepříjemným nepřekvapí. V Egyptě je velmi teplé počasí v průběhu celého roku. Leží v subtropickém podnebném pásu Afriky. Zajímavostí je, že rozeznává jen tři roční období. Jedná se o zimu, první léto a druhé léto.

Nejvhodnější dobou pro dovolenou v Egyptě je období od října do března. V této době jsou v Egyptě nejpříjemnější teploty a nehrozí tropická horka. S deštěm se v turistických destinacích nemáte šanci setkat. Teplota moře je po celý rok pro středoevropany velmi příjemná. Většina turistických destinací se nachází u Rudého moře.

Ať, už se vašim cílem stane kterékoliv letovisko Egypta, nezklame Vás. Mezi nejoblíbenější destinace pro dovolenou patří: Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Seikh.

Hurghada

Hurghada patří mezi turistickou destinaci s nepřeberným množstvím barů a all inclusive hotelů u pláží. Zároveň je i místem, kam lidé přijíždějí za památkami, fantastickým potápěním a lenošením u moře. Výbornou volbou je pro osoby, které chtějí své lenošení na pláži spojit s výlety – možnost návštěvy Luxoru či Káhiry. Dovolenou v letovisku Hurghada si užijí milovníci tepla, rodiny s dětmi lačnícími po zábavních parcích až po páry toužící po relaxaci a pohodě.

Marsa Alam

Marsa Alam je destinací pro klidnější dovolenou v Egyptě. Snoubí se tu fauna a flóra Rudého moře. Rovněž zde najdeme pozůstatky historie sahající až do dávnověku. Užít si v této destinaci můžete safari, výlet ke Smaragdovým dolům. Využít můžete i možnost jen čisté relaxace u moře. Marsa Alam je velmi vhodná k potápění a prozkoumávání podmořského vodního světa Egyptu.

Sharm El Seikh

V letovisku Sharm El Seikh vás čeká dovolená v Egyptě ve velkolepém stylu. Neuvěřitelných 35 kilometrů pláží nabízí opalování a lenošení na písčitých plážích. Největším lákadlem je ovšem podmořský svět. Jedno z nejkrásnějších míst na světe vás uchvátí tak, že nebudete chtít opustit krásu lagun a korálových útesů. Až se vynoříte z pod mořského světa můžete zkusit jízdu na velbloudovi, pouštní safari. Nebo se můžete vydat na výlet lodí do Národního parku Ras Mohamed.