Zajímavá místa v Egyptě, památky – 1
Turistická střediska v Egyptě

Hurghada

Hurghada je největším turistickým městem a přístavem na pobřeží Rudého moře. Žije zde asi 40 000 obyvatel Od 90 let zažívá rozvoj díky velkému přílivu peněz  protože se těší z obrovského zájmu turistů. Hurghada je mimořádně dobře situovaná a nabízí vám skvělé podmínky pro vaši jedinečnou dovolenou. Najdete zde dlouhé písčité pláže a nádherný podmořský svět korálových útesů.

Není odtud daleko do Káhiry či Luxoru a snadno tedy můžete navštívit pyramidy v Gíze a Sakkáře. Chrámy v Jarmaku a Luxoru nebo pohřebiště v údolí králů a královen. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada i cesty na blízké ostrůvky. Nejznámější je ostrov Giftun.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Šarm aš-Šajch

Je to oblíbené turistické středisko kam přijíždí ročně tisíce turistů strávit svou dovolenou. Nachází se na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova. Šarm aš-Šajch se též nazývá městem míru , protože se zde často konají mírové konference.

Patří k nejkrásnějším potápěčským oblastem na světě. Mezi oblíbené cíle potapěčů se řadí Národní park Ras Mohamed s potápěčskými oblastmi Fishermans Bank, Eel Garden, Shark Bay a The Alternatives.

Ve vzdálenosti několika desítek metrů od mořského břehu se táhne takřka nepřetržitě v délce 80 km směrem do Akabského zálivu nádherný korálový útes. Jeho rozsah a bohatství snese srovnání s dalšími nejvyhlášenějšími potápěčskými lokalitami na světě.

Za skutečný podmořský ráj je považován útes svažující se 40-50 metrů kolmo dolů umožňující potápěčům pohybovat se po něm jako po stěně a v průzračné vodě obdivovat rozmanité druhy ryb a korálů. V Národním parku jsou dobře označená místa vhodná k sestupu potápěčů i šnorchlujících turistů do moře. Zvláštností jsou mangrové lesy.

[hana-code-insert name=’inEgypt610x200′ /]

Dahab

Název města pochází z arabského slova dahabun, což v překladu znamená „zlato“. Zlatavou barvu má arabský písek nebo také obloha při západu slunce. Tento název si však asi získal těžbou zlata v okolních horách. Dahab leží na břehu Akkabského zálivu na poloostrově Sinaj. Dahab je oblíbené místo především pro mořské objevitele a nadšence potápění, šnorchlování a vodního lyžování.

Město se skládá ze dvou částí. První je tradiční arabská čtvrť Assalahu, kde se setkáte s každodenním životem Egypťanů. Jižní část Dahabu jménem „Mashraba“ je mnohem modernější a tvoří ji ubytovací komplexy všech cenových relací. Podmořský život je tu velmi bohatý, rozmanitý a barevný. Pohádkové korálové útesy skýtají velkolepou podívanou.

Nejznámější potápěčské místo je Blue Hole (Modrá díra) s podmořskou skalnatou kotlinou se strmě klesajícími stěnami. Kdo se rád potápí tak je pro něj perfektním místem kam jet strávit dovolenou. Není odtud daleko do pouště kam si můžete zajet s džípem na výlet a poznat na vlastní kůži jaké je to vidět svět z hrbu velblouda. Pro zájemce o historii se tu nabízí výlet na horu Sinaj nebo můžet navštívit klášter svaté Kateřiny.

El Gouna

Je moderní středisko jako stvořené pro ty kdo mají rádi noční život a luxus. Typem na romantickou procházku je večer osvětlený přístav s nádhernými jachtami. Městečko El Gouna nabízí svým návštěvníkům nepřeberné množství obchodů a restaurací. El Gouna je rájem pro milovníky nakupování. Nabízí široký výběr nejrůznějších produktů, od značkového oblečení, až po výprodeje outletového zboží.

Chybět vám zde nebudou internetové kavárny, čajovny, banky a směnárny. Ti co rádi popíjejí, poznávají život po setmění a tancují do ranního kuropění nabídne tato destinace velké množství nočních klubů, diskoték a restaurací. Noční život El Gouny je skutečně divoký a živý! Ceny jsou tu však podstatně vyšší než v Hurghadě, takže musíte dát na svůj smlouvavý talent. Pro golfové nadšence je výhrou golfové hřiště Steigenberger Golf Resort s 18 jamkami a pro velké hráče kasino.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]