Plánujete dovolenou? Vyzkoušejte Egypt

Plánujete dovolenou? Vyzkoušejte Egypt

egyptEgypt je zemí, kde se již v pravěku utvářely dějiny mající vliv na celou lidskou civilizaci. Je tomu opravdu tak. Z Egypta totiž pochází i mnoho obyčejných věcí, na které jsme si v průběhu našeho života zvykli. Pojďme ale nahlédnout na Egypt jako na zemi vhodnou pro dovolenou.

Pokud bychom se podívali na Egypt jako dovolenkovou destinaci před nemálo lety zpět, byla to země exotiky, luxusu a nedostupnosti. V dobách, kdy jsme nejraději mířili k Jadranu a Afrika pro nás byla něčím nepředstavitelným, v Egyptě vznikaly hotelové resorty. Ovšem časy se mění. Letecké cestování se stalo něčím mnohem dostupnějším a dokonce i ti nejobyčejnější lidé dostali šanci navštívit takové země, jako je Egypt.

Současná situace je jiná. Egypt se pro nás otevřel a je velmi častým cílem naší dovolené, kam se lze podívat téměř v jakoukoliv roční dobu. Ať máme zájem o poznávací zájezdy, nebo si chceme užít pobytový zájezd na jednom místě. Egypt již není ničím nedostupným a nabídka se rozrostla do zajímavých rozměrů. Stálé počasí a příjemné teploty jsou obrovským lákadlem.

egypt-2Pokud jste Egypt dosud nenavštívili, určitě je třeba poukázat na některá zajímavá místa a známá střediska. Máme-li zájem o pobytovou dovolenou, pravděpodobně se setkáme s názvy letovisek jako je Hurghada, Sharm El Sheikh nebo Taba. Jedná se o velmi oblíbená střediska dovolené. Najdeme zde obrovské množství hotelů různé kvality a služeb, kde si vybere opravdu každý.

V již zmiňovaných letoviscích se ale můžeme těšit na azurově čisté Rudé moře, které je plné podmořského života. Je velmi teplé, příjemné, pláže jsou z velmi jemného písku a samotné koupání je vhodné pro děti. Pořádají se různé výlety se šnorchlováním a poznáváním života pod mořskou hladinou.

Samozřejmostí jsou i různé výlety na Saharu, tedy největší poušť světa. Poznáte životy Beduínů, projedete se džípem nebo můžete navštívit i řeku Nil. Právě Egypt je vhodný i na poznávací dovolenou. Navštívíte egyptskou metropoli Káhiru, projedete se kolem Nilu a obrovským lákadlem jsou samozřejmě pyramidy a Sfinga.

Nejvýhodnější zájezdy pořídíte ve formě last minute. Ceny jsou často sníženy až o několik desítek procent. Neváhejte a navštivte jedinečnou zemi Egypt. Čas dovolených právě začíná a vy si ji můžete skvěle užít.