Proč vyrazit do Egypta a na co si dát pozor
Proč vyrazit do Egypta a na co si dát pozor

egyptEgypt má jednoznačně všechno, co by správná turistická destinace měla mít. Horké počasí, teplou průzračnou vodu Rudého moře, které je rájem pro potápěče, množství památek z doby, kdy antický svět řecka či Říma byl ještě v plenách.

Pokud vás dovolená Egypt v tomto láká, měli byste vědět několik informací. V posledním zhruba roce se Egypt stal pro turisty o něco méně atraktivním kvůli nepokojům a politické situaci. V zemi probíhají stávky a demonstrace. Situace ale není zcela ztracená. V turistických letoviscích je klid, takže pokud se na vlastní pěst nevydáte do některé méně klidné zóny, můžete si nadále užít pohodovou dovolenou. Pokud si koupíte dovolenou last minute do Egypta a pojedete do některého z hlavních letovisek, nemusíte se bát. Je ale třeba počítat s tím, že je lepší po dobu dovolené v Egyptě zůstat na hotelu nebo v jeho bezprostředním okolí, kde turistům nic zásadního nehrozí.

Můžete si stále zaplatit například turistickou plavbu po Nilu, s kterou můžete projet všechny hlavní antické egyptské památky. Při dovolené v Egyptě si ale můžete užívat i na pláži a u hotelu. Jednou z předních aktivit, pro kterou je totiž Egypt jako stvořený je totiž potápění nebo šnorchlování. Rudé moře skýtá obrovské množství podvodního života, barevných ryb, korálů a řas. Pokud si s sebou na dovolenou vezmete podvodní fotoaparát, můžete se tak domů vrátit s úchvatnými fotkami, které vám budou známí závidět. Egypt navíc patří mezi ty levnější destinace, takže za dovolenou tu nemusíte zaplatit přemrštěné částky jako v jiných přímořských oblastech. Bohatou nabídku dostupných zájezdů do Egypta nabízí například cestoví kancelář Akvila Travel.

Které oblasti byste se měli podle výstrah raději vyhnout je Sinajský poloostrov. Jinak je ale Egypt stále jednou z nejatraktivnějších destinací pro turisty a můžete si v něm užít skvělou dovolenou, když se vyhnete individuálnímu cestování neklidných částech Egypta.