Jak vybrat správnou dovolenou?

Dovolená letecky

Dovolená letecky, Autor obrázku: epSos .de

Ať je zima nebo léto, každý plánuje dovolenou a těší se, že na pár dnů vypadne z klasického stereotypu. Pokud si chcete pobyt v zahraničí opravdu užít a získat za své peníze tu nejlepší nabídku, neměli byste plánování podcenit.

Na co si dát při plánování pozor a jak vybrat správnou destinaci?

Dovolená může výrazně ovlivnit kvalitu vašeho života a tak je důležité správně vybrat termín i destinaci. Mnohdy totiž cestovní agentury a cestovní kanceláře inzerují výbornou nabídku na zájezd do „ráje“, ale zapomenou dodat, že se v dané oblasti v tomto období prohání průtrže mračen nebo je chladné období a tedy moře má nízkou teplotu. Proto si vždy před rezervací zájezdu vyhledejte informace o cílové destinaci. Dobře vám k tomu poslouží cestovatelský portál oCestovani.cz. Naleznete na něm jednak tipy na zajímavá místa a cestopisy se zkušenostmi ostatních cestovatelů, ale hlavně všechny potřebné informace o všech státech světa.

First minute nebo Last minute?

Pokud jste si již vybrali destinaci, tak jistě uvažujete nad tím, zda se vyplatí včasná rezervace nebo naopak rezervace na poslední chvíli. Díky oběma možnostem ušetříte několik stovek až tisíc, takže lze obě možnosti považovat za výhodné. Ovšem je důležité si uvědomit, jestli jedete sám či pouze v páru nebo naopak několika členná rodina. Pokud jedete ve větším počtu, tak radši využijte nabídky First minute, protože při pozdní rezervaci byste mohli zjistit, že není dostatečný počet míst v daném hotelu nebo jsou dokonce již všechny místa vyprodány. Museli byste se poté spokojit buďto s jiným hotelem (často v horší kvalitě), případně i s jinou destinací. Kvůli tomu by se mohla vysněná dovolená u moře změnit na špatný sen!