Brazílie – základní informace
Brazílie – základní informace

Brazílie je největším a nejlidnatějším státem jižní Ameriky. Brazílie sousedí s Francouzkou Guayanou, Surinamem, Venezuelou, Kolumbií, Peru, Bolívií, Paraguají, Argentinou a Uruguají.

Dovolená Brazílie

V Brazílii najdete největší deštný prales na světe – Amazonský prales který se rozprostírá v povodí největší světové řeky Amazonky a jejích mnohočetných přítoků. Tento mohutný tok má délku 70 62 km. Na většině brazilského území najdete velmi teplé tropické podnebí s mnohačetnými srážkami. Dokonce i v zimě se teploty v Brazílii pohybují okolo 13- 21 stupni.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Hlavní město Brazílie se nazývá Brasília. Brazílie byla v minulosti Portugalkou kolonií a dodnes zde najdeme mnoho důkazů jako třeba to že je Portugalština v Brazílii úředním jazykem.

Dovolená Brazílie

V Brazílii žije asi 192 miliónů obyvatel.

Většina obyvatel Brazílie jsou křesťanského vyznání, místní obyvatelé v boha skutečně věří. Pro většinu lidí je víra v Boha důležitou součástí jejich života.

Díky své historii žijí dnes v Brazílii potomci Evropanů, Afričanů i původních obyvatel, ne nadarmo si tedy říká „země všech, země pro všechny“ – lidé všech možných barev jsou tady zvyklí žít spolu či vedle sebe.

Dovolená Brazílie

Typická představa Brazilců jako snědých a krásných lidí není přesná, opravdu tu mezi jednotlivými lidmi existuje řada rozdílů. Je však pravda, že většina obyvatel je tmavovlasých, a proto každá turistka blondýnka je zahrnována velkým množstvím u nás nezvyklé pozornosti (např. i policista v uniformě si při pohledu na ni pískne a pronese pár pochvalných slov.)

[hana-code-insert name=’inBrazlie610x200′ /]

Brazilci a Brazilky jako národ charakterizuje hudba, tanec, smích, fotbal, akčnost, touha užívat si života v každé chvíli a za každé situace. Říkají, že to dělají a dělat budou, večer nepřemýšlejí, že musí jít ráno do práce, ale klidně tančí, pijí a veselí se až do rána.

Brazilci vítají nás turisty s nadšením. Zajímají se o to, odkud k nim turisté přijeli, i když většinou znají jen Spojené státy a země západní Evropy. Brazílie je zemí, ve které se promítá velké množství sociálních problémů dneška. Prakticky tu neexistuje střední vrstva, a proto je rozdíl mezi nižší a vyšší vrstvou propastný.

Dovolená Brazílie

Příslušníci vyšší třídy žijí v luxusních oplocených hlídaných domech, u kterých  jsou hřiště, bazény, posilovny ..

Naopak lidé, kteří neměli tu šanci a narodili se v chudé vrstvě nemají moc reálných šancí zbohatnout a dostat se výš. Žijí často v chudinských čtvrtích, tzv. favelas, kde jsou domky poskládané ze všech materiálů, co jejich majitelé někde našli a často zde nemají ani základní potřeby, jako je pitná voda, jídlo či elektřina.

Proto se v Brazílii na ulicích často setkáváme se žebrajícími lidmi a ve velkých městech, jako je Rio de Janeiro, Sao Paulo či Belo Horizonte žije mnoho lidí přímo na ulicích a živí se žebráním či krádežemi, proto je nutno dávat si v ulicích pozor.Lidé v Brazílii jsou více spontánnější a temperamentnější nežli jsem zvyklí od nás. Nejsou žádné universální rady jak se chovat.Prostě se nechte pohltit jejich hudbou, vášní a tancem, to vše prostě k této divukrásné zemi patří.

Brazilci jsou milí a tolerantní lidé.

Dovolená Brazílie

V Brazílii též naleznete jedno z nejkrásnějších měst na světě, Rio de Janeiro, se vyznačuje všemi vlastnostmi ráje. Obklopují ho hory, nádherné zálivy a ostrůvky. Při návštěvě Rio de Janeira snadno uvěříte slovům, že Bůh tvořil svět sedm dní a dva z nich věnoval Riu. Tak vysvětlují Brazilci překrásnou polohu a nádheru svého města.

Hlavním měnou Brazílie je brazilský real, který můžete získat výměnou za dolary.V Brazílii je celkem levně proto je rájem pro všechny kteří rádi nakupují.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]