Lékařská péče v Brazílii + očkování
Lékařská péče v Brazílii + očkování

Očkování

Pokud vyrážíte na dovolenou do Brazílie tak jsou doporučena tato očkování –žlutá zimnice.

Dovolená Brazílie

Není třeba se očkovat proti zimnici pro pobyt na východním pobřeží, do Ria de Janera, Sao Paula, Salvadoru, Recife a Fortalezy.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

K dalším doporučeným očkováním patří vakcinace proti nemocem přenosných vodou a potravinami – virové hepatitidě (žloutence) typu A, břišnímu tyfu a choleře. Pro delší pobyty je vhodné očkování proti tetanu ( platnost 15 let), hepatitidě typu B a vzteklině.

Malárie se vyskytuje celoročně, zejména v severní Brazílii, ve státech Mato Groso, Rondonia, Pará, Acre, Roraimá v Manau, kolem řek Javami, Ngro, Puris, Madeira. Menší riziko je v Macapá, Manaus, Santarém, Marabá a Boá Vista. Téměř bez malárie je východní pobřeží Atlantiku. Nezapomeňme, že před nákazou se můžeme chránit několika způsoby.

Dovolená Brazílie

Jednak chemoprofylaxí – pravidelným užíváním dávek antimalarika během pobytu v rizikové oblasti. A nebo  účinnou ochranou (repelent, oděv, insekticidy) před přisátím komára. Mezi další známé nemoci v těchto oblastech patří – Horečka dengue, kožní a viscerální leishmanióza.

[hana-code-insert name=’inBrazlie610x200′ /]

Lékařská péče v Brazílii

V Brazílii je zdarma poskytována pouze první pomoc, kterou poskytují městské či státní zdravotní služby. Jejich kvalita je velmi různorodá.

Dovolená Brazílie

Za ošetření v soukromých střediskách je nutné platit hotově nebo mít k předložení kartu, která garantuje uhrazení poplatku za lékařské ošetření. Pokud tedy cestujete na dovolenou do Brazílie nezapomeňte si zajistit cestovní pojištění.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]