Krásy Brazílie
Krásy Brazílie

Pokud jste se rozhodli navštívit tuto divukrásnou zemi – Brazílii tak budete pro vstup potřebovat minimálně 8 měsíců platný cestovní pas. Pro turisticky plánovaný pobyt v Brazílii není nutné mít žádné vízum. Pobývat v Brazílii můžete po dobu 90 dní.

Dovolená Brazílie

Krásy Brazílie, moře a pláže

Jak trávit čas

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Jak trávit volný čas v Brazílii? To záleží především na tom, kde v Brazílii  se nacházíte, protože Brazílie se skládá z 5 klimatických pásů. Překrásné pláže lákají k vodním sportům,koupání i k lenošení.

Jednou z hlavních turistických atrakcí je slavný karneval. Je to svátek 40 dnů před Velikonocemi, který je považován spíže za pohanskou tradici než náboženský svátek a původně ho do Brazílie přinesli portugalští přistěhovalci.

Dovolená Brazílie

Všude plno barev, roztančených jásajících lidí v těch nejdokonalejších kostýmech . Městem zní exotická hudba, to vše každoročně láká turisty z celého světa.

Carnaval se koná po celé zemi, ovšem neznámější je podívaná v Rio de Janeiro. V Riu existují velké školy samby, jejich členové pak v kostýmech a na alegorických vozech putují za rytmu samby městem. Celou podívanou zahajuje starosta města.

[hana-code-insert name=’inBrazlie610x200′ /]

V Brazílii si rozhodně zajděte na fotbalové utkání. Fotbal tu není koníčkem, ale posedlostí. Fotbal je největší hrdostí Brazilců. Nejslavnějším stadionem je Maracaná. Kdo nehrál zde, jako by nehrál vůbec. Brazilskou fotbalovou legendou a také polobohem je zde Pelé.

Vodopády Iguacu

Dovolená Brazílie

Skoro 300 vodopádů na jednom místě, které vám vezme dech. Nádherný přírodní úkaz ležící na hranicích brazílie s Argentinou a Paraguají, který je rozlohou tak velký, že rozhodně stojí za to obkouknout ho ze všech stran – tedy ze strany brazilské, argentinské, uruguayské a hlavně taky pěkně zezdola – na lodi se dostat k vodopádům tak blízko, jak jen to je možné a zažít jejich sílu a krásu.

Amazónie

Dovolená Brazílie

Snili jste o návštěvě džungle? Tak to jste v Brazílii velice správně. Amazonský deštný prales je největší na světě a navíc má neuvěřitelně bohatou faunu a floru. Sledování říčních delfínů, lov dravých piraň, pozorování kajmanů, náboženské rituály ve stylu „woo-doo“ a bojové tance capoeira.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]