Lékařská péče v Peru, očkování




Lékařská péče v Peru, očkování

Očkování

Povinná očkování proti –  žluté zimnici je požadováno od osob přijíždějících z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. Certifikát o očkování je vyžadován u dětí všech věkových kategorií. Děti mladší 9 měsíců by neměly být očkovány z důvodu možného vzniku encefalitidy po podání vakcíny proti žluté zimnici. Očkování musí proběhnout nejpozději 10 dní před příjezdem do země.

dovolená Peru

Doporučená očkování virová hepatitida A, břišní tyfus.
V případě dlouhodobého pobytu je doporučeno očkování proti virové hepatitidě B. Jestliže nemáte zajištěno kvalitní stravování, doporučuje se očkování proti choleře.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

dovolená Peru

Pokud budete  na vaší dovolené cestovat po venkovských oblastech, doporučuje se očkování proti vzteklině. Cestovatelům starších 30 let se doporučuje očkování proti záškrtu. Zkontrolujte si své očkování proti tetanu a spalničkám. Malárie- zde je důležité zvážit kam se chystáte cestovat.Riziko malárie nehrozí v oblastech položených výše než 1500m.n.m. Mezi další zde vyskytující se nemoci patří  – mor, očkování se doporučuje lidem kteří by mohli přijít do styku s hlodavci. Riziko nákazy je především na severu země.

dovolená Peru

Skvrnitý tyfus– nákaza se může se objevit všude tam, kde skupiny osob žijí ve špatných sociálních podmínkách a trpí podvýživou. Nepijete vodu z kohoutku, je nepoživatelná.

Brucellóza – výše položená území , Echinokokkóza (E.granulosus) , Fasciolopsiózy (F.hepatica) , Horečka dengue, Leishmanióza (kožní a slizniční), Horečka Rocky Mountain – Antiochia, Santander, Cundinamarca, Causa, Onemocnění Chagas, Vzteklina, Leptospiróza – region San Martin ,Tuberkulóza, Venerické infekce.

Lékařské ošetření

dovolená Peru

Nejmodernější nejkvalitnější zdravotnictví se nalézá v Limě.  Pokud je to tedy možné tak je nejlépe nechat se ošetřit právě tam. Pokud na vaší dovolené po Peru cestujete do odlehlých míst je nutné počítat s tím že nejenže nenarazíte na člověka ale i zdravotnické ošetření budete muset zvládnout sami. Je proto nutné mít sebou základní vybavení pro první pomoc a léky, zdravotnický materiál na běžné ošetření.

dovolená Peru

Na dovolenou do Peru je nutné mít uzavřené kvalitní cestovní pojištění, v místních nemocnicích i lékařů se platí většinou v hotovosti, často i předem. Nezapomeňte si nechat vypsat doklad, který vám pojišťovna po návratu proplatí. Pojistěte se i v případě, že do Peru cestujete na last minute.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]