Zajímavá místa v Peru
Zajímavá místa v Peru

Cuzco

Je  nádherné město patřící k památkám Unesco. Leží na jihu Peru a kdysi se na jeho území rozkládala Incká říše.

Mezi  památky, které by jste na své dovolené určitě  měly navštívit patří starodávná pevnost jenž dokázala pojmout až 5000 bojovníků. Bohužel byla poničena Španěly v době objevování Ameriky.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Dovolená Peru

Arequipa

Ve výšce 2325 metrů nad mořem v horské poušti západních And leží město Arequipa. Je to krásné město obklopené horami, které mají vrcholky pokryté sněhem. Pokud stojíte na hlavním náměstí Plaza de Armas, vidíte vedle sebe tři vrcholky. První je Chachani (6 075), vedle vulkán El Misti (5 822) a Pichu Pichu (5 571).

Mnoho budov, které spatříte ve městě, jsou v koloniálním stylu a mnoho z nich je postaveno z velice světlé vulkanické horniny, která se nazývá sillar. Proto je Arequipa nazývána Bílým městem. Ke vzniku města se váže mnoho legend a teorií. Španělé ho znovuobjevili v roce 1540. V roce 1600 bylo město těžce postiženo zemětřesením. Zemětřesení zde byla i v letech 1687, 1868, 1958 a 1960. Přesto se několik původních budov zachovalo.

Nejznámější z nich jsou náboženské budovy nazvané de Santa Catalina. I když už máte za sebou prohlídku velkého množství kostelů a klášterů, tuto prohlídku byste si neměli nechat ujít. Je to pravděpodobně nejbarevnější náboženská budova v Peru. Santa Catalina pokrývá plochu 20 000 metrů čtverečních. Prohlídka trvá přibližně 90 minut.

Na náměstí Plaza de Armas stojí impozantní katedrála, jejíž počátky se datují k roku 1656. Byla několikrát zničena, nejprve ohněm a pak zemětřesením. Na náměstí se dále nachází jezuitský kostel La Compaňía, jeden z nejstarších kostelů ve městě. Pokud chcete navštívit muzeum, zajděte do Museo Histórico Municipal, kde jsou uloženy historické dokumenty, fotografie, mapy.

Za zmínku stojí i krásné koloniální budovy. Jedna z nejlepších je Casa Ricketts. Tato budova patří nyní bance, ale je v ní umístěno i muzeum a malá umělecká galerie.

Dále pak Casona Iriberry, dům, který se datuje do 18. století. Oblíbeným cílem na dovolené v Peru  je kaňon Colca, který je údajně nejhlubší na světě.

Dovolená Peru

I když mnozí tvrdí, že kaňon Cotahuasi vzdálený asi 400 km od Arequipy, je hlubší – jeho hloubka dosahuje 3 500 – 4 000 m.

Lima

Je hlavním městem Peru a žije zde více než 6,5 miliónu obyvatel. Bohatí bydlí v nových obytných domech nebo vilách na předměstí, chudí obývají calampas, rozlehlé přelidněné čtvrtě chatrčí vyrostlých na periferii města.

Pokud na vaší dovolené Limu navštívíte je nutné si zde dávat pozor, a dodržovat určité zásady bezpečnosti ,aby se zájezd zbytečně nezkomplikoval.

Co je v Limě zajímavé  a jistě stojí za prohlídku – Plaza Mayor + Muzeum Peru + centrum města.

Dovolená Peru

Ztracené město Inků

Vysoko v horách Andách  na přelomu 15 – 16 století bylo vystavěno Machu Pichu, významné incké město.

Sem směřuje většina turistů při svém cestování po Peru. Kdo by nechtěl vidět toto tajemné město.Nevíte – li kam na dovolenou tak se inspirujte v nabídkách zájezdů, last minute. Nejstarší nálezy lidských kultur na peruánské půdě pocházely z doby asi 20 000 let př. n. l. – v okolí Ayacucha. Opevněné sídlo uniklo pozornosti španělských dobyvatelů, kteří sem vtrhli v roce1532 a zůstalo zapomenuto až do roku 1911, kdy je objevil americký archeolog Hiram Bingham.

Zachovaly se tu zbytky kultovních objektů a 143 obytných domů.

Dovolená Peru

Jezero Titicaca

Jezero Titicaca se rozkládá ve výšce 3812 m n. m., takže je nejvýše položenou vodní nádrží s pravidelnou lodní dopravou na světě, a přes hranici zasahuje do Bolívie. V jeho vodách od nepaměti lovili místní indiáni ryby. Indiánští Uruové žijí na jezeře v obydlích postavených na několika desítkách umělých „rákosových“ ostrůvků z rostliny totora. Jejich tradiční obživou je pěstování brambor, jedné z mála užitkových rostlin plodících v této výšce, rybaření a lov ptáků žijících na jezeře a jeho březích.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]