Nebezpečí v Peru
Vyberte si svůj zájezd včas ať nemusíte schánět dovolenou last minute.

Tady je pár typů čeho se vyvarovat, aby jste si nepokazili tuhle jedinečnou dovolenou.

Okradení – díky špatné sociální situaci má Peru špatnou pověst. Ke krádežím zde dochází poměrně často,proto se vyhýbejte rizikovým místům, nenoste u sebe velkou hotovost, nenechávejte své věci bez dozoru.

dovolená Peru

Zemětřesení – Peru se nachází v zóně zemětřesení a malé otřesy jsou tu běžné. Tudíž se s ním na vaší dovolené pravděpodobně setkáte. Každých několik let postihne zemi velké zemětřesení, které si vyžádá velké materiální škody i oběti na lidských životech.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Pokud se vám něco takového přihodí, nestůjte blízko oken a těžkých předmětů. Jestliže jste venku snažte, se nestát u sloupů a drátů elektrického vedení, na mostě a jiných rizikových místech. Vyvarujte se davové paniky.

Drogy – V Peru jsou poměrně vysoké tresty za držení drog, minimálně několik let vězení.Vyvarujte se komunikaci s podezřelými lidmi.Mohla by vás policie chytit a obvinit z dealerství.

dovolená Peru

Výšková nemoc –Cuzco a jezero Titicaca jsou oblíbené trasy turistů. Obě dvě místa jsou položena ve vysoké nadmořské výšce. Většina turistů přiletí do Cuzca letadlem z Limy, která má téměř nulovou nadmořskou výšku. Během několika hodin překonají výškový rozdíl větší než 3 000 metrů, což jim může způsobit nemalé problémy.

Projevuje se bolením hlavy, závratěmi, nevolností, nespavostí, dušností. Nejlepší obranou je postupná aklimatizace (zejména spaní v nižší nadmořské výšce než jste se konkrétního dne pohybovali) a dostatečné pití tekutin (voda a především čaj z koky).

dovolená Peru

Nepohybujte se na odlehlých místech osamoceně, bez doprovodu.Zvláště ne v Džungli.cetování po Peru je ve skupině určitě bezpečnější.

Tísňová volání

Policie: 105
hasiči: 166
rychlá lékařská pomoc: 705000
červený kříž: 482005
SOS zelený kříž: 750447
policie: 475 2995, 2250220, 2250402

dovolená Peru

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]