Formality pro vstup do Izraele
Formality pro vstup do Izraele

Pro vstup do Izraele budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců. V Izraeli není přihlašovací povinnost, ale na hranicích počítejte s přísnou kontrolou včetně toho že vás hraničáři mohou zpovídat za jakým účelem jedete Izrael navštívit. Přísně se zde dbá na to aby jste do Izraele cestovali skutečně jako turista na dovolenou a ne jako člověk který sem přichází pracovat bez náležitých povolení.

V případě že mají pohraniční úředníci toto podezření mohou vám pobyt v Izraeli zkrátit či vás rovnou poslat zpět do České republiky. Bohužel proti tomuto zásahu není odvolání. V Izraeli můžete jako turista pobývat po dobu 3 měsíců. Měnou státu Izrael je tzv. izraelský nový šekel který je v přepočtu asi 5 Kč. Jednou z dobrých variant placení v Izraeli je platba mezinárodními kreditními kartami.

Izraelská měna není volně směnitelná, při odjezdu lze na jinou, volně směnitelnou měnu, převést maximálně 500 NIS. V případě, že směňujete peníze v Izraeli, byste si měli nechat vystavit potvrzení o nákupu měny. S tímto potvrzením od banky lze zpětně směnit částku do výše 5000 USD. Úředním jazykem Izraelců je hebrejština a arabština.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]