Letíme do Austrálie

Austrálie je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě. Země s neuvěřitelným přírodním bohatstvím v podobě posvátné hory Uluru, deštných pralesů, bílých písečných plážích a Velkého bariérového útesu, Vás jednoduše okouzlí a při pobytu v této zemi se do ní snadno zamilujete. Ať už vyznáváte cestovatelský styl baťůžkářů nebo radši projíždíte stát skrz na skrz a kempujete ve volné přírodě, tak vždy uvítáte možnost, jak se levně dopravit do Austrálie. Pokud budete sledovat promo akce leteckých společností, tak lze levné letenky do Austrálie zakoupit již za cenu kolem 10 tisíc korun. Nejčastěji si turisté rezervují letenky do Sydney.

5 důvodů, proč letět do Austrálie

1)      Návštěva Uluru – posvátná hora domorodých Aboriginců. Někteří tvrdí, že je to pouze „velký kámen“, ale při pohledu na tuhle horu během východu nebo západu Slunce jistě svůj názor změníte. Díky tomuto velkolepému zážitku řadí turisté Uluru mezi nejzajímavější místa v Austrálii.

2)      Potápění ve Velkém bariérovém útesu – pamatujete si na animovaného hrdinu, který se ztratil v oceánu a skončil až v akváriu v zubní ordinaci v Sydney? Ano, tím hrdinou je Nemo. V oblasti Velkého bariérového útesu žije spousta mořských živočichů, jejichž rozmanitost a zbarvení vás uchvátí. Najděte si svého Nema!

3)      Surfování na pobřeží Gold Coast – město Gold Coast je centrem surfingu, a proto se sem sjíždějí surfaři z celého světa. Nádherné pláže, velké vlny a spousta mladých lidí toužících po zábavě.

4)      Zajímavá fauna – nikde na světě nenaleznete tak zajímavou faunu žijící ve volné přírodě. Přeci kde jinde můžete potkat koalu, klokana nebo tasmánského čerta?

5)      Skvělé víno – Austrálie nepatří mezi klasické producenty vína. To ovšem neznamená, že by byla jejich kvalita špatná, ba naopak. Mnoho gastronomických turistů se vydává do Austrálie právě kvůli ochutnávání vína. Zkuste vinice v okolí Margret River, Hunter Valley nebo Barossa Valley.

Důvodů, proč letět do Austrálie by se našlo daleko více. Proč o tom však jenom psát, když můžete tyto důvody pocítit na vlastní kůži. Rezervujte si levné letenky a vydejte se za dobrodružstvím k protinožcům.