Dominikánská republika – základní informace
Dominikánská republika – základní informace

Dominikánská republika je stát střední Ameriky ležící v Karibském moři. Najdete ji na na východě ostrově Hispaniola. Většinu území Dominikánské republiky vyplňují horská pásma. Nejvyšší horou je Pico Duarte jenž dosahuje výšky 3087m.  n.  m . Nížiny se rozprostírají podél pobřeží.

Počasí v Dominikánské republice

Podnebí je vlhké tropické. Průměrné teploty se pohybují od 16 do 30 °C. Nestřídají se zde klasicky 4 roční období jak jsme zvyklí z Evropy ale střídá se zde období sucha a období deště. Neznamená to že zde v období sucha neprší nebo že v období dešťů zde naopak jenom prší. Ale musíte počítat s tím, že v období dešťů zde pravděpodobně bude pršet o něco více.

Také se zde můžete setkat s tropickou bouří jejíž příchod je více pravděpodobný v období od 1.6 do 30.11. K tropické bouři se také někdy přidá hurikán který může způsobit obrovské škody a ztráty na životech. V dnešní době už mají hotely oproti hurikánům opatření.

[hana-code-insert name=’inDominik610x200′ /]

Obyvatelé Dominikánské republiky

Hlavním městem Dominikánské republiky je Santo Domingo a žije v něm 2,9 miliónu obyvatel. Přičemž celkový počet obyvatel Dominikánské republiky je okolo 9 miliónů obyvatel. Obyvatelstvo Dominikánské republiky tvoří ze 73% mulati, 16% černoši, 11% běloši. Většina obyvatel je v Dominákánské republice křesťanského vyznání ( asi 99%), zbylé jedno % věří v šamanismus.

Na území Dominikánské republiky se domluvíte španělsky. Dominikánská republika se stala velmi vyhledávanou destinací ke strávení exotické dovolené. V oblibě jí mají zvláště západní turisté. Platit se zde dá bud dominikánským pesem , ale není problém zaplatit i americkým dolarem.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]