Krása Dominikánské republiky
Krása Dominikánské republiky

Koupání v Dominikánské republice

V Dominikánské republice naleznete jedny z nejnádhernějších plážích jaké existují.

Nejkrásnější a nejčistější pláže v Dominikánské republice najdete na ostrove „Bacardi“, na ostrove „Saona“, na ostrove „Catalina“ a na jihu v místě zvaném „Orlí zátoka“ nebo-li „Bahía de las Aguilas“. Na tyto pláže se dostanete pravděpobně jedině při jednom z vašich výletů, protože  nich se nenalézají žádné hotely.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Z turistických středisek mají nejkvalitnější a nejhezčí pláže Punta Cana-Bávaro a bayahibe u mesta La Romana.

Pěkná pláž a vždy s velmi teplou vodou je také ve středisku Boca Chica. Pláže v turistickém centru Juan Dolio jsou méně kvalitní, především díky barvě písku, který není bílý jako jinde. Přesto i tady je voda po celý rok teplá kolem 27° a hlavně získáte tu výhodu, že můžete procestovat celý ostrov, neboť je to odtud všude blízko.

Severní pobřeží u měst Puerto Plata, Sosúa nebo Cabarete je také pěkné, ale omývá ho místo Karibiku Atlantický oceán a také podnebí je o něco chladnější a deštivější. Žraloci se v karibském moři nachází velmi hojně. Ale není třeba mít strach. U hotelových pláží se s nimi nejspíše nesetkáte.

[hana-code-insert name=’inDominik610x200′ /]

Výlety po Dominikánské republice a okolí

Pokud máte zájem vidět žraloky tak můžete podniknout cestu do Santa Dominga do místního akvária a nebo se účastnit speciální výpravy na lov a třeba na Bahamské ostrovy. Jedinečnou záležitostí na dovolené v Dominikánské republice je cesta do vnitrozemí kde najdete množství jedinečných rostlin a živočichů. Další zajímavou částí Dominikánské republiky je slavný park Los Haitises kde se nalézá obrovské množství jeskyň(asi 2000).

Pokud máte v oblibě památky tak jich nejvíce naleznete v hlavním městě Santu Domingu.

Pro cestovatelské duše je zde i nabídka na výlety na okolní ostrovy (Jamaika, Bahamské ostrovy, Portoriko, St Martin) Nebo můžete zajet do Venezueli či Mexika. Pro ty co mají pro strach uděláno je možná i návštěva jediného souseda Dominikánské republiky- Haiti.

Ale je určitě rozumné sledovat politické dění v této zemi aby se člověk nepřimíchal zrovna k nějakému politickému převratu. Další místní specialitou je trochu netradiční zábava – kohoutí zápasy. Jistě jste slyšeli viděli a pokud chcete zažít trochu toho adrenalinu i na vlastní kůži tak se neváhejte poptat po nějaké té kohoutí aréně. Jedinečným zážitkem je i pozorování páření keporkaků kteří sem každoročně  připlouvají .

Co můžete ochutnat v Dominikánské republice

Jestliže chcete ochutnat něco typicky místního tak je to rum a tabák který se zde  nejen vyrábí ale i hojně pije a kouří. Pokud si tento ráj na zemi zvolíte i v jako cíl vaší dovolené nezapomeňte si správně přeřídit čas na hodinkách v létě o 6 hodin v zimě o 5 hodin zpět. Mnoho krásných a jedinečných zážitků!

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]