Dovolená v Dominikánské republice
Dovolená v Dominikánské republice

Ke vstupu do Dominikánské republiky budete potřebovat platný cestovní pas tak aby byl platný ještě minimálně 3 měsíce po návratu z Dominikánské republiky. V Dominikánskánské republice se mísí kultura indiánských předků  otrockých černochů a bělošských kolonizátorů.

Proto není se čemu divit že se potkáte s úplně jinou mentalitou a přístupu k životu. Nic zde nefunguje a nechodí tak jak jste zvyklý. V Dominikánské republice budete li mít dostatek peněz můžete zažít neuvěřitelnou svobodu ale musíte počítat s spolu se svobodou s tím že se o sebe budete muset postarat sami. Nefunguje zde sociální systém a vše je oproti civilizovanému svatu dosti pozadu.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Totéž platí i pro zdravotní ošetření.

Velmi doporučuji se na cestu do Dominikánské republiky připojistit aby jste zde mohli v případě potřeby využít služby soukromého lékaře a soukromých zařízení které jsou dobře vybaveni a jsou srovnatelné s těmi našimi. Ale každé ošetření stojí dost peněz a platí se buď penězi nebo kreditní kartou a to přímo v místě ošetření. Nezapomeňte si říci o potvrzení aby vám byl poplatek uhrazen. Na rozdíl od těch státních kam doporučuji nechodit protože kromě problému nedostatku léků, lékařů,hygieny ….se tu  ničím moc dobrým nesetkáte.

Potřeba navštívit lékaře zde může být především z důvodu – průjem, klasický problém který vás potká ve většině jižanských zemích. Můžete ho dostat z nedostatečné hygieny nebo znečištěné vody. Spolu s průjmem je zde ještě nebezpečí žloutenky A. Zvláště při konzumacích potravin z uličního občerstvení.

Naštěstí je v dnešní době možnost se oproti žloutence nechat před odjezdem naočkovat. Co ještě vám může pokazit dovolenou v ráji? Je to ještě přehřátí ,spáleniny…proto nezapomeňte na dostatečný příjem tekutin a dobrou ochranu před sluncem. Z těch více Exotických nemocí této krásné země se můžeme setkat například s malárií, ale spíše velmi zřídka a její výskyt je omezen především na určené lokality jako je hraniční oblast s Haiti. Dále je v Dominikánské republice mnohonásobně větší výskyt nemocných HIV a jiných pohlavních nemocí.

[hana-code-insert name=’inDominik610x200′ /]

Na co si dát pozor v Dominikánské republice

  • Na své věci –  pokud cestujete do Dominikánské republiky vezměte  si do letadla všechny cennosti, peníze, doklady. V hotelu využijte k tomuto účelu hotelový trezor.
  • Nechoďte po setmění venku ve větších ani menších městech bez doprovodu.
  • Nenoste cennosti viditelně– mohly by vám být odcizeny a to i za bílého dne.
  • Neměňte peníze na ulici,  je to trestné.
  • Nudismus zde není tolerován a mohl by způsobit pohoršení, ale i větší problémy.
  • Cenu za služby si domluvte dopředu abyste předešly nepříjemnému překvapení.
  • Pozor na mořské potvory jako ježci a medůzy jejich kousnutí či bodnutí je velmi nepříjemné.
  • Nenechávejte se nikým cizím nikam odvézt.
  • Pozor na vodu z kohoutku – není pitná.
  • Vezměte si sebou základní léky na průjem, spáleniny…

Ubytování a cesta do Dominikánské republiky

Do Dominikánské republiky se nejsnáze dostanete letecky. Cesta trvá okolo 10-12 hodin. Turistická centra v Dominikánské republice je ne velmi dobré úrovni. Hotely nabízejí velmi slušný servis od ubytování po jídlo..

Pokud budete mít zdravotní problémy tak vám zavolají do hotelu soukromého lékaře. Jestliže nejste turisti dobrodruzi nedoporučuji vám cestovat do Dominikánské republiky bez cestovní kanceláře. Přeci jenom to zde chodí trochu jinak, a je lepší mít někoho na koho se můžete v případě potíží spolehnout. A cestovního  průvodce oceníte nejen při problémech.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]