Exotická plavba jihovýchodní Asií

plavba za exotikou

plavba za exotikou, Autor obrázku: Zabara Alexander

Při plavbách po mořích jihovýchodní Asie se připravte na obrovskou dávku exotiky! Region jihovýchodní Asie sahá od Indie přes Indonésii až k jižnímu pobřeží Číny. Setkáte se tak hned s několika rozdílnými kulturami. Kulturami, které patří mezi nejstarší na zemi a jsou ovlivněny jak hinduismem, islámem, tak křesťanstvím a animistickými náboženstvími.

Jihovýchodní Asie leží v pásmu tropického až subtropického podnebí, takže se zde setkáte s mnoha, nám Evropanům, neznámým živočichů a rostlin. Pobyt v Thajsku nebo ve Vietnamu je ta pravá exotická dovolená! Všude usměvavé tváře asiatů, zajímavá gastronomie, krásné písečné pláže a teplé moře, co víc si přát?

Díky dovolené na lodi však nemusíte zůstávat pouze na jedné pláži v Thajsku nebo ve Vietnamu, ale naopak můžete každý den ležet na jiné pláží v jiné zemi. Okružní plavby po jihovýchodní Asii vám tam splní i ty nejodvážnější představy a navíc poznáte gastronomické rozdíly mezi jednotlivými zeměmi.

V Indii ochutnejte desítky receptů, v nichž bude hlavní roli hrát curry. Celkově Indové milují koření, však také právě do Indie se vydával pro koření i benátský obchodník Marco Polo. V Číně zase ochutnáte spoustu receptů, ve kterých se jako suroviny využívají i potraviny, které Evropané vyhazují, anebo ani neznají. Ovšem ta pravá exotika Vás čeká až v Thajsku, ve Vietnamu a dalších jižněji ležících zemích. V této oblasti se konzumuje i psí maso, které je považováno za delikatesu a jí se během oslav a svátků. V těchto zemích se běžně konzumuje vepřové a hlavně kuřecí maso, které se upravuje všemi možnými způsoby. Tudíž se nemusíte bát ochutnávat neznámé pokrmy!

Okružní plavba po zemích jihovýchodní Asie ve Vás zanechá mnoho vzpomínek a chutí, tak neváhejte a vydejte se na moře.