Exotická plavba jihovýchodní Asií

plavba za exotikou

plavba za exotikou

Při plavbách po mořích jihovýchodní Asie se připravte na obrovskou dávku exotiky! Region jihovýchodní Asie sahá od Indie přes Indonésii až k jižnímu pobřeží Číny. Setkáte se tak hned s několika rozdílnými kulturami. Kulturami, které patří mezi nejstarší na zemi a jsou ovlivněny jak hinduismem, islámem, tak křesťanstvím a animistickými náboženstvími.

Jihovýchodní Asie leží v pásmu tropického až subtropického podnebí, takže se zde setkáte s mnoha, nám Evropanům, neznámým živočichů a rostlin. Pobyt v Thajsku nebo ve Vietnamu je ta pravá exotická dovolená! Všude usměvavé tváře asiatů, zajímavá gastronomie, krásné písečné pláže a teplé moře, co víc si přát?

Díky dovolené na lodi však nemusíte zůstávat pouze na jedné pláži v Thajsku nebo ve Vietnamu (zde je to např. od Hanoje asi 3 hodiny vzdálená Ha Long), ale naopak můžete každý den ležet na jiné pláží v jiné zemi. Okružní plavby po jihovýchodní Asii vám tam splní i ty nejodvážnější představy a navíc poznáte gastronomické rozdíly mezi jednotlivými zeměmi.

V Indii ochutnejte desítky receptů, v nichž bude hlavní roli hrát curry. Celkově Indové milují koření, však také právě do Indie se vydával pro koření i benátský obchodník Marco Polo. V Číně zase ochutnáte spoustu receptů, ve kterých se jako suroviny využívají i potraviny, které Evropané vyhazují, anebo ani neznají. Ovšem ta pravá exotika Vás čeká až v Thajsku, ve Vietnamu a dalších jižněji ležících zemích. V této oblasti se konzumuje i psí maso, které je považováno za delikatesu a jí se během oslav a svátků. V těchto zemích se běžně konzumuje vepřové a hlavně kuřecí maso, které se upravuje všemi možnými způsoby. Tudíž se nemusíte bát ochutnávat neznámé pokrmy!

Okružní plavba po zemích jihovýchodní Asie ve Vás zanechá mnoho vzpomínek a chutí, tak neváhejte a vydejte se na moře.