Jihovýchodní Asie – cestovatelský klenot

Asie je pro Evropana velmi exotickým koutem světa. Zvyky, příroda i lidé – vše je velmi odlišné od běžného života v Evropě. Proto je také velmi vyhledávanou lokalitou nejen pro dobrodruhy. Na své si přijdou i milovníci pohodlí, kteří si za místní ceny mohou dopřát mnohem větší luxus než ve své domovině.

Kde je Jihovýchodní Asie?

Jihovýchodní Asie se dříve označovala jako východní Indie. Jedná se o oblast na východ od Indie a Jižně od Číny. Do Jihovýchodní Asie patří například Filipíny, Vietnam, Thajsko i Srí Lanka.

Proč jihovýchodní Asie?

Jihovýchodní Asie skýtá mnoho neuvěřitelných kulturních i přírodních unikátností. Pláže zde jsou vyhlášené po celém světě, personál velmi pohostinný a celkově se člověk cítí velmi bezpečně díky převládajícímu budhistickému náboženství. Dobrodruzi jistě ocení milé a vstřícné domorodce a nekonečnou zásobu skrytých neznámých míst k objevování.

Jak levně letecky do Jihovýchodní Asie

Do Jihovýchodní Asie létá pravidelně mnoho leteckých společností. Levné letenky se dají sehnat v průběhu celého roku. Nejlevnější letenky jsou k sehnání především do Thajska, kde je obrovský mezinárodní letecký uzel. Z České Republiky z Prahy se létá nejlevněji přes Dubai nebo Soul v Jižní Koreji. Je to dáno smlouvami aerolinek Emirates, Korean Air a ČSA S Letištěm Václava Havla v Praze.