Krásy Thajska
Krásy Thajska

Dovolená v Thajsku – Také milujete nádherné pláže, usměvavé lidi, divokou exotickou přírodu, jízdu na slonech… pak je Thajsko to pravé pro vás.

Dovolená v Thajsku patří k těm nejlevnějším exotickým dovoleným ze všech pobytových dovolených které můžete najít v katalogu cestovních kancelářích. A přesto zážitky které na dovolené v Thajsku prožijete budou jistě patřit k těm nejkrásnějším ve vašem životě. Mnoho turistů se proto do Thajska opakovaně vrací.Thajsko nabízí mnoho možností zábavy poznávání…

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Střední Thajsko a Bangkok

Pokud jste milovníky památek bude pro vás zajímavé navštívit Bangkok a jeho okolí. Nejlepší dopravou po městě Bangkok je originální síť kanálů po které se dostane tam kam chcete úplně nejrychleji. Možná proto se Bangkoku říká „Benátky východu“. Ve středním Thajsku najdete nejstarší a nejpůsobivější památky, starobylá města jako jsou Ayutthaya a Sukhothai. V údolí řeky Chao Phraya se pěstuje především rýže. Dále se zde nachází několik národních parků s pestrou flórou i faunou.

[hana-code-insert name=’inThajsko610x200′ /]

Severní Thajsko

Centrem severního Thajska je Chiang Mai spolu s dalším významným střediskem – Chiang Rai, je vynikajícím výchozím bodem pro trekking úchvatnou horskou krajinou. Sever Thajska je proslavil především pěstováním opia s čímž už roky Thajská vláda urputně bojuje. Než vyrazíte na dovolenou do severního Thajska zjistěte si momentální stav této oblasti. V těchto pohraničních oblastech občas může docházet k místním bojům.

Thajský záliv

Thajský záliv je velmi turisticky vyhledávanou lokalitou díky místním  plážím a dobré dostupnosti z Bangkoku. Najdete tu mnoho vyhlášených rekreačních středisek pro strávení nádherné dovolené. V této oblasti leží i 3 známé ostrůvky – ostrov ko Samui, ostrov Ko Chány, ostrov Ko Tao. Dále zde můžete navštívit moderní letovisko Pattava  či Chanthaburi.

Jižní Thajsko

Rozprostírá se na Malajském poloostrově až k hranicím s Malajsií. Nachází se zde nádherná příroda s řadou národních parků i významné památky. Ze sousední Malajsie sem proniká islám a tím se mění i charakter a vzhled země. Jižní Thajsko patří k nejnavštěvovanější části celého Thajska. Bohužel tuto část Thajska postihla v roce 2004 ničivá vlna tsunami  a toto neštěstí se neobešlo bez ztrát na životech i majetku.

Nyní už je celá oblast opět zrekonstruovaná a turistům přístupná.
Najdete zde turistická centra – ostrov Phuket, ostrov Phi Phi, Krabi.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]