Španělsko, země zaslíbená slunci a golfu
Španělsko, země zaslíbená slunci a golfu

Příjemné podnebí s velkým počte slunečných dní, stovky kilometrů mořského pobřeží. To vše přímo předurčuje Španělsko být jedním z hlavních dovolenkových cílů v Evropě.

Mohli bychom vyjmenovat celou řadu lokalit a míst, jejichž vyslovení přímo evokuje letní prázdninovou pohodu. Za všechny zmiňme např. Costa Brava, Costa Blanca, Costa de La Luz, Costa Dorada, Ibiza, Mallorca, Menorca, Andalusie. Do Španělska ale míří stále více návštěvníků také za dalším lákadlem, a tím je golf.

Costa del Sol, další z oblíbených letovisek si dokonce získalo přezdívku Costa del Golf. Zahrát si tady můžete hned na několika desítkách hřišť. Součástí hřišť jsou golfové resorty, ve kterých naleznete všechny potřebné služby od ubytování přes restaurace, obchody nebo wellness. Zároveň si zde můžete koupit vlastní dům nebo apartmán. Nabídku takovýchto nemovitostí můžete najít na webu Reality Španělsko. Určitě je na místě zmínit, že nemovitosti ve Španělsku jsou po krizi k dispozici za velmi přijatelné ceny. Výjimkou jsou snad jen nemovitosti na Mallorce, která si stále drží punc výjimečnosti a exkluzivity.

Dlouhodobé statistiky ukazují, že ať se rozhodnete vyrazit sem v kterémkoliv ročním období, naprostá většina dnů bude slunečných. I v zimě se tady teploty pohybují kolem příjemných 20 °C. Ze Španělska se podobně jako z Floridy ve Spojených státech stává ideální místo pro rodinnou dovolenou těch, kteří podlehli kouzlu hry zvané golf. Manželka s dětmi může hned dopoledne vyrazit na pláže, kde se k nim odpoledne po partičce golfu přidáte i vy.

Mnohé cestovky již začaly nabízet speciální dovolené, jejichž program je uzpůsoben tak, abyste si stihli vychutnat nejen odpočinek u moře, ale i poznali nová hřiště, po kterých se před vámi procházeli světoví hráči jako Seve Ballesteros a další.

Několik zajímavostí o Costa del Sol – Pobřeží slunce

  • nachází se v Andalusii, v provincii Málaga
  • stovky kilometrů pobřeží plného pláží
  • slunce zde svítí až 300 dní
  • čas odpočinku sem s oblibou jezdí trávit řada světových celebrit