Luxusní dovolená ve Středomoří

Středomoří je nejčastější oblastí, kde tráví Češi svoji letní dovolenou. Ať už to je Španělsko, Francie, Itálie nebo Chorvatsko, vždy je nejdůležitějším kritériem teplo. Češi se k moři jezdí prostě ohřát, jelikož v České republice se mnoha slunečných a horkých dnů nedočkají. V poslední době se však začínají poohlížet i po nestandardních zážitcích a často si tak dopřávají luxusní dovolené v netradičních oblastech Itálie a Španělska.

Letní dovolená v Itálii

Itálie je zemí skvělého jídla a vína, nádhernými památkami a dlouhou historií. Dovolená v Itálii je vhodnější pro turisty toužící po neopakovatelných zážitcích. Nejlepším způsobem, jak nasát atmosféru Itálie je pomalé zkoumání její krásy a naladit se na relaxační náladu zdejších obyvatel.

Říká se, že všechny cesty vedou do Říma, přesto bychom chtěli upozornit na další zajímavá místa. Itálie je zemí s tisíciletou historií, což nejlépe poznáte podle architektury památek. Mezi nejkrásnější historická města patří Benátky, Bibione, Florencie, Janov a Neapo. Právě v okolí Neapole naleznete zbytky starověkého města Pompeje, které bylo zničeno sopečnou erupcí Vesůvu.

Dovolená ve Španělsku

Španělsko – země siesty, kde všichni mají dostatek času a čas plyne pomalu. Krásnou turistickou destinací je oblast na severu východního pobřeží poblíž Barcelony. Kromě již zmíněné Barcelony se tak můžete během krátké doby podívat i do blízké Valencie nebo do malého státu na hranicích s Francií Granady. Zážitkem na celý život by byla účast na letním rajčatovém festivalu, během kterého se ulice promění takřka v říční koryto naplněného šťávou z rajčat. Neváhejte a zúčastněte se rajčatové bitvy.

Láká vás dovolená ve Španělsku? Neváhejte, je to nádherná země se spoustou památek a úžasnými plážemi.