Recepty španělské kuchyně

Recepty španělské kuchyně

asturijska-paella-4Vzpomínáte rádi na svou dovolenou ve Španělsku? A co si představíte, když se řekne Španělsko? Moře, slunce, pláž? Jistě si vybavíte také skvělé jídlo a pití, na které mohou být Španělé právem pyšní. Asi nejznámějším nápojem je sangria, což je vinný a ovocný punč s kousky ovoce. Ve Španělsku jsou odlišné stravovací návyky, než u nás. Snídaně není považována za důležitou a tak ji mnoho Španělů vynechává. Hlavním jídlem dne je oběd, který se skládá z mnoha chodů. Po obědě musí následovat siesta. Večeře je mnohem lehčí a podává se mezi 21 a 23 hodinou. Klasické pokrmy snadno najdete v receptech online.

Už jste ochutnali chloubu španělské gastronomie? Na vrcholu jistě stojí paella – chutný pokrm skládající se z rýže, zeleniny, koření, mořských plodů nebo nejrůznějších druhů mas. Uvařit si můžete také vegetariánskou paellu. V každém španělském regionu můžete ochutnat jinou variantu paelly. Mnoho receptů najdete také online na internetu, zkuste si ve vyhledávači najít slova paella recept.

cervena-repa-s-tunakem-3Paellu začali poprvé vařit v chudých oblastech Španělska na jihu. Jednalo se vlastně o jedno z nejchudších jídel pro rybáře, jehož nedílnou součástí byly mořské plody. Vybrat si můžete variantu paelly dle vaší chuti, neměli byste však nikdy míchat mořské plody s dalšími druhy masa. To by ve Španělsku totiž nikdy neudělali. Typickým kořením ve španělské kuchyni je šafrán.

Nejen recepty na paellu ale také na další španělské speciality najdete na www.spanelskerecepty.cz. U každého receptu najdete podrobný popis postupu při vaření, fotografie a také doporučení na španělské víno, které pokrm skvěle doplní. Jednotlivé recepty můžete také hodnotit. Tato webová stránka vznikla zejména jako projekt osvěty španělské gastronomie v České republice. Na webu se tak dozvíte mnoho zajímavých informací o španělské gastronomii. Objednat si zde můžete také typicky španělské suroviny. Udělejte si Španělsko také u vás doma.